Všechno přitom vypadalo dobře, už po jedenácti vteřinách totiž otevřel skóre domácí Beran. Slávisté odehráli první třetinu dobře, byli aktivní, ale doplatili na to, co je trápí po celou sezonu – nedokázali vedení navýšit, aby třeba vedli o dva tři gólya mohli si užít něco, čeho se jim tuto sezonu příliš nedostává, klidu…

Hned po startu druhé části totiž srovnal frýdecký Doktor, Havrda sice vrátil domácím vedení, ale vzápětí znovu srovnal Cedzo.Od druhé poloviny zápasu najednou začali hrát slávisté „druhé housle“ a jejich aktivita skončila. Hosté hráli naprosto jednoduchý a účelný hokej, který na domácí tým platil.

Rozhodující moment zápasu přišel ve 48. minutě. Frýdecký Haas za pomoci teče jednoho z bránících slávistů poslal hosty poprvé do vedení a to už soupeř slávistů udržel až do závěrečného hvizdu i přes veliký, ale zdánlivě platonický tlak domácích…

Slavia - Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 1. Beran (Kulda, Guman), 26. Havrda (Brož, Hrdinka) - 21. Doktor (Svačina, Haman), 28. Cedzo (Haas, Kowalczyk), 48. Haas (Havránek, Homola). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Baxa, Štěpánek. Vyloučení 4:3. Bez využití. Diváků: 518.

Slavia: Hölsä – Žovinec, Štibingr, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka – Beran, Kulda, Guman – Průžek, Knotek, Šmerha – Havrda, Slavík, Brož – Strnad, Polák, Slavíček.

close info Zdroj: hokej.cz zoom_in