Sportovní stanici O2 TV Sport se podařilo výrazně rozšířit původně avizovaný záměr vysílat domácí zápasy hokejistů Sparty Praha a Bílých Tygrů Liberec. Nově podepsaná smlouva se společností BPA Sport marketing totiž znamená, že se v příštích pěti sezonách stane výhradním držitelem televizních i online práv na vysílací dny ve středu, v pátek a sobotu.

„Hokej je bezesporu jedním z nejpopulárnějších sportů, i proto jednání o rozšíření práv byla náročná a trvala déle než rok. Podařilo se nám získat ještě více hokeje pro naše diváky, kteří už od příští sezony uvidí všechny kluby z celé extraligy. V případě naší původní dohody se mohlo stát, že by fanoušek u nás například vyřazovací část neviděl, což by byla škoda,“ tvrdí šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová.

Od příští sezony se tak celá hokejová extraliga dočká výrazné úpravy televizního formátu, kdy každý týden poběží celkem pět přímých přenosů. Zatímco vysílací práva na tři hrací dny drží O2 TV Sport, dvě utkání týdně nabídne stanice ČT Sport.

Digitální televize O2 TV má v současnosti 237 tisíc předplatitelů a 275 tisíc aktivních set top boxů. Již dříve získala také práva na fotbalovou Ligu mistrů, kterou svým zákazníkům exkluzivně nabídne v příštích třech letech.