Předchozí
1 z 9
Další

Vyrovnat v posledních minutách před třetí sirénou a později rozhodnout ve svůj prospěch se podařilo Mladé Boleslavi v okresním derby béček s Benátkami. Benešov podobně bolestivě a dokonce až v nájezdech odeslal domů pouze s bodem rezervu Kolína.

V Rakovníku stihli domácí proti Královu Dvoru obrat z 1:3 na 5:4 ještě v základní hrací době. Kutná Hora přišla o tříbodovou výhru v poslední minutě, duel se Slaným ale sršni po souhře synátorů trenéra Kadlece urvala alespoň v prodloužení.

Krajský přebor - 11. kolo: Sokol Libiš - FC Velim (2:2), 14. 10. 2023
Čtyřgólová facka pro Milín, Hora vyhrála pod novým koučem i bez ženáče Maška

Razantním způsobem na dvě předešlé porážky reagovaly Černošice. Na Žabonosy nastoupily tak, že po devíti minutách vedly už 4:0. I hosté po konečném debaklu 13:2 uznali, že to mohlo skončit ještě daleko hůř.

Druhou výhrou v sezoně i v řadě se po odloženém utkání ve Velkých Popovicích (ty stály i tentokrát) vrátil do dění Mělník. Proti Žebráku Junior nastartovaly úvodní dvě přesilovky. Finiš patřil hostům z Berounska, jeden gól jim ale nakonec chyběl.

Spolu s Rakovníkem nasbírala v neúplném pořadí nejvíce bodů Čáslav, která doma těsně přetlačila pražskou Hvězdu.

Tabulky soutěže:

Zdroj: stredocesky.ceskyhokej.cz

Černošice – Žabonosy 13:2 (4:0, 3:0, 6:2)
Branky a nahrávky: 2. Pulkrab (Malík), 2. Krudenc (Hofmeister), 8. Formánek (Vlček, Loskot), 9. Pulkrab (Šalamoun), 23. Formánek (Vlček, Malík), 34. Brejcha, 38. Jobek (Krudenc, Staněk), 45. Staněk (Hofmeister, Krudenc), 52. Pulkrab (Šalamoun, Zuska), 56. Jobek (Staněk, Hofmeister), 59. Jobek (Hofmeister), 60. Brejcha (Šalamoun, Pulkrab) – 43. Kunášek (Kubišta), 52. Smejkal (Kubišta, Kunášek). Rozhodčí: Hrčka – Vlasjuk, Stanko. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 52.

Karel Najman, trenér Černošic: Zápas s Žabonosy byl od první minuty jednoznačně v naší režii. Sestava byla již skoro úplná a tak naše hra vypadala zase dobře. Kluci hráli s chutí a také si s chutí zastříleli. Skóre 13:2 mohlo být i vyšší. Po dvou předešlých prohrách jsme si spravili chuť a doufám, že budeme pokračovat v těchto výkonech.

Jiří Honz, trenér Žabonos: Odjeli jsme ve slepené sestavě, což není nějaká výmluva. Naproti tomu domácí se podle našich zpráv kupodivu sešli a utkání vyznělo, jak vyznělo. Těch třináct gólů je strašně moc, ale mohli jsme jich dostat ještě daleko víc. Po rychlých dvou gólech bylo prakticky po zápase. My jsme se k ničemu nedostali a soupeř byl jednoznačně lepší. Za rozhodnutého stavu už na ledě děláte věci, které byste jindy neudělal, byla to frustrace.

Benešov – Kolín B 6:5 SN (2:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 10. Zderadička (Beran, Souš), 20. Dušek (Zderadička, Sládek), 22. Starec (Sládek, Zderadička), 56. Zderadička (Znamenáček), 60. Dušek (Starec), rozhodující nájezd Polesný - 9. Jindra (Kratochvíl), 37. Křeček (Semirád), 42. Häusler (Kratochvíl), 47. Svoboda (Hyšpler, Jindra), 55. Hyšpler (Jindra, Häusler). Rozhodčí: Píša – P. Karda, Z. Karda. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 172.

Michal Kaňka, hráč Benešova: Utkání bylo jako na houpačce. Ze začátku jsme hráli úplně něco jiného, než jsme si řekli, a soupeře jsme pouštěli do brejků. Jeden využili a dostali se do vedení. Zlepšenou hrou jsme zápas otočili na 3:1. Nějakou naší lehkovážností jsme si nechali dát zbytečný gól do šatny. Ve třetí třetině jsme Kolín pustili do otočení výsledku. Bojovností kluků, kteří to nevzdali, se nám podařilo vyrovnat. V prodloužení se hrálo bez šancí a čekalo se jako by na nájezdy. Rozhodli jsme hned tím prvním, který Polesný proměnil. Štěpus už žádný gól nedostal. Jak už víme z loňského play-off, Kolín je těžký soupeř, jsou tam mladí brusliví kluci. Jsme nakonec rádi za ty dva body, i když jsme zase mohli mít i tři.

Report z webu HC Lev Benešov: Lépe do utkání vstoupili hosté, když Štěpánka v domácí brance překonal Jindra. To se ale nelíbilo domácím, konkrétně Filipu Zderadičkovi, který hned v dalším střídání srovnal účty. Přelom první a druhé třetiny patřil modrožlutým, nejprve těsně přes první pauzou poslal Lvy do vedení Pavel Dušek, aby hned po přestávce navýšil David Starec. Zdálo se, že Benešov míří za dalšími třemi body, ale tři minuty před koncem druhé třetiny snížil laciným nahozením hostující Křeček. Další branku do Štěpánkovy sítě zkraje třetí třetiny přidal Häusler a začínalo se zase od začátku. Když v 47. minutě překlopil misky vah na kolínskou stranu Svoboda, vypadalo to s modrožlutými všelijak. Pět minut před koncem sice srovnal Kuba Zderadička, ale hned za jedenáct vteřin nato vsítil branku i Kolín, konkrétně Hyšpler. Rozuzlení tak přinesl 35 vteřin před koncem třetí třetiny Pavel Dušek svým druhým gólem v utkání. Jelikož v prodloužení branka nepadla a jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl domácí Honza Polesný, zůstal bonusový bod a výhra v Benešově.

Radek Smitka, trenér Kolína: Měli jsme dobrý vstup do utkání, ze kterého jsme vytěžili první branku. Soupeři se ale podařilo rychle vyrovnat a v závěru třetiny šel do vedení z přesilové hry. Ve druhé třetině soupeř využil další přesilovou hru hned zkraje a v tu chvíli nám zlé zatápěl. Naštěstí se nám v této pasáži podařilo vše ubránit a pomalu opět srovnat hru. Snížení jsme se dočkali v závěru druhé třetiny. Ve třetí jsme měli dobrý vstup a trpělivě jsme šli za vyrovnáním. Podařilo se nám to vcelku rychle po pěkné individuální akci. I nadále jsme byli aktivní, přidali ještě dva góly a šli do vedení 5:3. Závěr jsme si chtěli už pohlídat a nepouštět soupeře do tlaku. Nabízeli se nám znovu další šance z brejků, které jsme chtěli hrát jak profesoři hokeje a tak nastalo potrestání. Nedáš, dostaneš a soupeř snížil po našem špatně vyřešeném brejku dva na jednoho. Benešov pak ještě ze závěrečného tlaku vytěžil srovnávací branku. V prodloužení branka nepadla a tak se šlo do nájezdů. Nám se bohužel nepodařilo proměnit ani jeden, Benešov jeden proměnil a tak bere dva body, my jen jeden. Dneska jsme měli odvést všechny tři body. Prohráli jsme si to sami a nestalo se to poprvé.

Mělník – Žebrák 5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Bílek (Stinka, Vernek), 14. Šípek (Vernek), 16. Stinka (Šípek, Palát), 29. Cafourek (Havel), 29. Stinka (Šípek, Palát) - 11. Jícha (Arnošt), 22. Dunchanka (Kostka), 51. Jícha (Vaníček), 60. Kostka. Rozhodčí: Pazourek – Lácha, Šimral. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 364.

Podívejte se na první tři góly Mělníka na videu:

Libor Stinka, trenér Mělníka: První dvě třetiny jsme předvedli slušný hokej a vyjádřili to i gólově. Pomohly i přesilovky, což je pozitivní. Třetí třetina se tolik nepovedla, ale vítězství jsme si pohlídali.

Miloslav Křesťan, trenér Žebráku: Nastoupili jsme v nekompletní sestavě a myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Utkání se zlomilo ve druhé třetině, kdy jsme za stavu 3:2 pro domácí obdrželi během šestnácti vteřin na konci třetiny po fatálních chybách dvě branky. V závěrečné třetině jsme už jen dotahovali.

Vlašim – Poděbrady 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Cerk (Kočí), 25. Herwig (Kočí), 57. Zelingr (Bauer, Florián) - 7. Rindoš (Kejdana), 17. Čapek (Karoch), 26. Kejdana (Rindoš, Verbík), 29. Tuma (Rindoš), 47. Kejdana (Rindoš, Verbík), 51. Král (Kejdana). Rozhodčí: Jaška – Havel, Levý. Vyloučení: 7:12. Vyšší tresty: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 321.

Zdeněk Procházka, trenér Vlašimi: Od úvodu zápasu jsme tahali za kratší konec. Hosté přijeli dobře připravení a byli velice silní na puku. Až na pár momentů ve druhé třetině nás k ničemu nepustili a zaslouženě si odvezli všechny body.

Hokejisté Vlašimi doma prohráli s Poděbrady.

Mladá Boleslav B – Benátky n. J. B 3:2 P (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 53. Kadeřábek (Vondrlík), 58. Kadeřábek, 63. Tregl (Vondrlík) – 14. Kusý (Husák), 54. Karli (Švejda). Rozhodčí: Čáp – Pokorný, Kašák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 92.

Jiří Klikar, trenér Mladé Boleslavi B: V této sestavě děkuji klukům za bojovný výkon. S první třetinou jsme spokojeni úplně nebyli, ale od druhé periody jsme hráli to, co jsme chtěli, a byli jsme odměněni brankami. Díky klukům a gólmanovi.

Čáslav – Hvězda Praha 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Barbora, 11. Kundrát (Musil, Kapec), 25. Ježek, 45. Krpata (Sladký) – 10. Velas (Slavata, Janásek), 18. Velas (Veselý), 51. Strnádek (Veselý, Velas). Rozhodčí: Čížek – Louda, Švejda. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Diváci: 119.

Pavel Rohlík, trenér Čáslavi: Na Hvězdu jsme se dívali, je to tým složený z mladých kluků, kteří dobře bruslí, napadají a hrají agresivně. To nám moc nesedí. Až na první třetinu jsme se s tím vyrovnali dobře. Závěr byl pro nás složitý, protože jsme se nechali zbytečně vylučovat. Obránci už byli možná trochu unavení, proto tam docházelo k chybám a faulům. Soupeře jsme nechali nadechnout, celkově jsme ale rádi za sérii, kterou teď máme. Teď nás čeká pauza, dnes to kluci odmakali. Hvězda Praha pro nás byla nejtěžším soupeřem, kterého jsme dosud měli. Brankář pochytal spoustu šancí ve třetí třetině a v našich oslabeních.

Jiří Katz, trenér Hvězdy: Věděli jsme, že hrajeme proti velmi těžkému soupeři. Od začátku jsme šli do zápasu se zbytečným respektem, byli jsme bázliví, neudrželi jsme se na puku. Domácí toho skvěle využili a hned z první akce dali na 1:0. My jsme vzápětí dorovnávali, ale soupeř nás zase přetlačil v předbrankovém prostoru – 2:1. Do konce třetiny jsme ale zkorigovali na 2:2. Druhá třetina už byla z naší strany lepší, soupeře jsme oťukli a věděli jsme, o co půjde. Jedním z klíčových okamžiků byl skvělý zásah brankáře při naší akci během přesilové hry. Kdybychom odskočili na 3:2, bylo by to třeba jiné. Nedáš – dostaneš. Domácí využili hned prvního brejku a skórovali oni. Třetí třetina byla z naší strany asi taková nejzdařilejší. Od samého začátku jsme dobře napadali, získali jsme spoustu kotoučů, měli šance, ale paradoxně jsme pak udělali chybu ve středním pásmu a domácí nás opět vyškolili z produktivity a skvělou střelou přes obránce dali na 4:2. Věřili jsme, že utkání ještě můžeme dohnat. Dali jsme na 4:3, měli dokonce přesilovou hru pět na tři, dohrávali jsme i bez brankáře. Měli jsme spoustu šancí, ale brankář domácích skvěle zachytal a Čáslav zaslouženě vyhrála. Gratulujeme jim.

Kutná Hora – Slaný 6:5 P (1:2, 3:2, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Jelínek, 26. J. Kadlec (Dytrych), 29. Švejda, 40. Plíhal (Bašus, A. Kadlec), 51. Dytrych (J. Kadlec, Švejda), 65. A. Kadlec (J. Kadlec) - 9. Sekerka (Vodička, Kulich), 20. Vodička (Kulich), 25. Borkovec (Vodička, Kulich), 27. Borkovec (Sekerka, Vodička), 60. Suda (Kulich, Malát). Rozhodčí: Procházka – Kratochvíl, Hnilička. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 63.

Jiří Kadlec, trenér Kutné Hory: Vzhledem k vývoji v tabulce, kde jsme se ocitli na posledním místě, pro nás byl zápas hodně důležitý. Dva body jsou pro nás dobré. Slaný je kvalitním soupeřem. Ale po průběhu, kdy se nám podařilo otočit z 2:4 na 5:4, jsme to myslím už mohli ubránit a mít body tři. Je to škoda. Hosté měli šance a přestáli jsme se štěstím dvouminutové oslabení tří proti pěti, ale když už se to k nám naklonilo, tak jsem to měli udržet i těch posledních 52 vteřin, kterých zbývalo do konce. Ani to nebylo z nějakého soustavného tlaku, nebo dlouhého závaru. Poslední hráč soupeře nám zablokoval střelu na prázdnou bránu, hosté založili útok a po pěkně trefené ráně dali gól.

Stanislav Veselý, trenér Slaného: Hodnocení tohoto utkání je velmi jednoduché. My jsme hráli hokej, soupeř dával góly. Všechny po našich hrubých chybách. Dovolím si tvrdit, že všechny obdržené góly jsme soupeři připravili. Bohužel takový je hokej. Jednoznačně jsme měli nastřílet deset branek a jet v klidu domů s plným bodovým ziskem. Ale opět se ukázala naše střelecká nemohoucnost. Vypracujeme si množství gólových situací, ale finále tam chybí. Znovu se na nácvik koncovky zaměříme na trénincích a věřím, že v sobotním utkání to ukážeme.

Rakovník – Králův Dvůr 5:4 (1:2 1:1 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Ságner (Benda, Macháček), 30. Šíma (Vlk, Hulcr), 42. Kounovský, 52. Ságner z TS, 57. Bulva (Kos, Macháček) - 9. Březina (Krásl), 13. Petrus (Strnad, Potechin), 24. Březina (Piovarči), 56. Piovarči (Březina). Rozhodčí: Kálal – Pokorný, Stanko. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 156.

Petr Tatíček, trenér Rakovníka: Králův Dvůr přijel posílený. V utkání se dostal do vedení. My jsme do té doby bohužel neproměnili množství šancí. Ve třetí třetině se už projevilo naše kolektivní pojetí, všichni nechali na ledě všechno a zápas jsme otočili. Přestože zápas byl ze strany Králova Dvoru kvalitní, vyhráli jsme myslím zaslouženě. Měli jsme mnohem více šancí. Kluci zabojovali a opět vyhráli.

Vladimír Kameš, trenér Králova Dvora: Podali jsme zlepšený výkon, v utkání jsme vedli 3:1, ale bohužel odjíždíme bez bodů.