Jistě, odpískání play-off se dotklo většiny extraligových klubů, ale právě Pražané se příliš netajili tím, jak moc věří v celkový úspěch. Základní část totiž Spartě přes některé méně vydařené pasáže (které odnesl vyhazovem kouč Uwe Krupp) docela vyšla. Nové trenérské dvojici Miloslav Hořava, Josef Jandač se podařilo tým v pravý čas probrat a ve čtvrtfinále proti Kometě se od něj čekaly velké věci.

Michal Řepík.
Jdou s penězi na polovinu. Hokejisté Sparty přistoupili na snížení platů

„Je strašná škoda, že se ta série neuskuteční,“ litoval kapitán Michal Řepík. On a jeho parťáci tak místo zápasového zápřahu jen individuálně trénují a řeší méně příjemné věci, jako je třeba dočasné snižování platů. „Sparta se o nás během sezony skvěle stará a toto je ideální příležitost, jak to klubu vrátit zpět. Myslím, že to pro všechny byla samozřejmost,“ uvedl Řepík.

Jádro týmu zůstává

Pražský tým vstoupil do uplynulé sezony pod velením nového managementu v čele s generální manažerkou Barborou Snopkovou Haberovou. Tu kromě celkového třetího místa v základní části a stabilizace klubu těšila především návštěvnost v libeňské O2 areně: s rekordním průměrem 10 330 diváků na domácích zápasech Sparta jasně vládla extralize a v celoevropském měřítku skončila osmá (žádný jiný český tým se nedostal přes osm tisíc diváků).

Hokejista Sparty Jan Buchtele.
Opora pokračuje. Buchtele prodloužil smlouvu ve Spartou

Důležitější jsou však nyní vyhlídky na nový ročník. Šéfka věří, že sparťané v něm budou ještě silnější. „Tým zůstává z velké části pohromadě. S většinou hráčů, kterým po sezoně končila smlouva, jsme domluveni na jejím prodloužení. Osa týmu zůstává stejná a velice silná,“ řekla Snopková Haberová pro klubový web.

Příliš mnoho zraněných

Kontrakty prodloužili třeba Řepík, Miroslav Forman, Milan Jurčina, Tomáš Dvořák a naposledy Jan Buchtele, v blízké budoucnosti by měla být zveřejněna i další jména. Prozatím zůstává i hbitý talent Lukáš Rousek, po kterém v NHL pokukuje Buffalo. Podle hráčova agenta Martina Podlešáka ale mladý útočník zamíří za velkou louži až za rok.

I tak se Sparta rozhlíží po posilách. „Několik potenciálních máme samozřejmě vyhlédnutých, v tomhle ohledu nezahálíme. Vzhledem k počtu zápasů, které nás čekají, musíme mít daleko širší kádr,“ upozornila Snopková Haberová.

Utkání 50. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín, 1. března 2020 v Praze. Zleva brankář Zlína Libor Kašík a Matúš Sukeľ ze Sparty
Výhra. Sparta dala Zlínu pětku

Podobně mluvil trenér Jandač, podle kterého měla Sparta během sezony až příliš hráčů na marodce. „Je třeba tomu přijít na kloub,“ řekl kouč, který věří, že už v květnu bude moci zahájit obvyklou přípravu.

Po víc než rozpačitých výsledcích v posledních letech éry Petra Břízy (v roce 2017 nezdar ve čtvrtfinále, v dalších dvou ročnících vypadli Pražané už v předkole) znamenala sezona 2019/2020 restart a jednoznačný návrat mezi extraligovou elitu. Na zkoušku ohněm v play-off ale nedošlo. Kdy se hladoví fanoušci dočkají titulu?

Jaroslav Šíma
Hokejová Sparta truchlí. Zemřel bijec Jaroslav Šíma