V uplynulých dnech se toho napsalo hodně hlavně o brankářské otázce Sparty. Po konci Alexandera Saláka hledalo vedení klubu druhého brankáře k Matěji Machovskému. Nakonec zalovilo v KHL, kde si z Rigy vytáhlo třiatřicetiletého Slováka Júlia Hudáčka.

„Zvažovali jsme mnoho variant. Hudáčka vnímáme jako prověřeného gólmana, který má za sebou spoustu velice zajímavých štací, kde nasbíral spoustu zkušeností. Věříme, že dobře doplní tandem s Matějem Machovským. Díky tomu bude moct Olda Cichoň sbírat další zápasy v Sokolově,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Sparty Petr Ton.Hudáček má ve svém životopise bohaté zkušenosti z KHL i ze švédské nejvyšší soutěže. Českou extraligu si vyzkoušel v kariéře jen jednou, když v sezoně 2013/14 odchytal 38 zápasů za Pardubice. V letošním ročníku se mu ale příliš nedařilo. Za trápící se Dinamo Riga naskočil do 14 duelů a úspěšnost zásahů vytáhl jen na 88,8 %. Zajímavostí je i to, že v Rize nahradil Hudáček právě Machovského, se kterým nyní bude tvořit brankářský tandem.

Sparta ale neposílila jen na postu gólmana, notně vylepšila i svoje útočné řady. Z ruského Chabarovsku se do hlavního města vrátí po olympiádě David Tomášek, který ve Spartě zářil v posledních dvou sezonách. Útok spolu s ním doplní ještě Rus Gennadi Stoljarov, který letos nastupoval za italské Merano. Nezvyklá adresa by ale neměla nikoho zmást. Stoljarov v minulosti nasbíral přes pět stovek startů v KHL a prošel i draftem do NHL.

„Když se naskytla příležitost získat alespoň do konce sezony zpět Davida Tomáška, neváhali jsme. Je to prověřený hráč, kterému se u nás výborně dařilo. Slibujeme si od něj mimo jiné zvýšení produktivity v přesilových hrách. Jako jeho největší přednost jednoznačně vidíme skvělou kreativitu a tvořivost,“ nechal se slyšet Ton, který okomentoval i angažování Stoljarova.

„Byli jsme v kontaktu už v průběhu sezony. Tehdy to nevyšlo. Měli jsme na něj skvělé reference. Je to urostlý centr, někdejší kapitán týmu v KHL, prý výborný hráč do kabiny. Jsme rádi, že nás poté, co jsme jej znovu kontaktovali, posílí,“ uvedl.

close Gennadi Stoljarov. info Zdroj: HC Sparta zoom_in Gennadi Stoljarov. Zatímco právě Stoljarov už s týmem absolvoval první trénink, na Tomáška si budou muset v Praze počkat. Na olympijských hrách v Pekingu totiž bude plnit nevděčnou roli náhradníka a dres Sparty znovu oblékne až po návratu. Hudáček by se měl ke svým novým spoluhráčům připojit během nadcházejících dnů.

„Rozhodli jsme se nejít cestou hráčských výměn a raději tým ještě posílit. Všichni tři hráči podepsali kontrakt do konce této sezony,“ doplnil sportovní ředitel Sparty.