„Je to splnění dětského snu,“ říká Patera o tříleté smlouvě s klubem, který si ho před třemi lety vybral v draftu na 161. místě. Dnes je pražskému rodákovi 21 let a má za sebou dvě sezony v dresu Brandon Wheat Kings v juniorské soutěži.

„Rád bych teď zamotal trenérům hlavu a vybojoval si start na farmě v AHL. A samozřejmě tím dlouhodobějším cílem je jednoznačně působení v NHL,“ líčí slávistický odchovanec.

V Brandonu byl v uplynulé sezoně vyhlášen nejužitečnějším hráčem týmu. To na něj upozornilo klubové šéfy z města hazardu. „Do přípravy i samotné sezony jsem vložil absolutně všechno. Samozřejmě jsem doufal, že by nabídka smlouvy ze strany Vegas mohla přijít, ačkoliv jsem se k tomu nechtěl upínat,“ tvrdí Patera.

Fleury je vzor

Uvědomuje si, že proniknout až do sestavy Golden Knights bude mimořádně náročné. Vždyť brankářem číslo jedna tam je Marc-André Fleury, jedna z hvězd NHL. „Pro mě je jednou z největších osobností celé ligy. Je to můj vzor, snažím se od něj odkoukávat veškeré detaily. Na možnost pracovat s ním naživo se neskutečně těším,“ září Patera.

Komplikovanost jednání o smlouvě potvrzuje i gólmanův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. „Obecně je v současné době podpis jakýchkoli kontraktů v NHL složitější. Na druhou stranu kluby, jejich majitelé i vedení soutěží věří, že se celý hokejový svět dříve či později vrátí do normálu. A všichni chtějí být připraveni,“ řekl Spálenka.