„Věřím v sílu našeho týmu, ale zároveň vidím, že proti nám stojí soupeř, který je od začátku sezony jedním z největších favoritů na titul," říká před dnešním očekávaným startem vyřazovacích bojů lodivod Sparty Jiří Kalous. „Jdeme do série zdravě sebevědomí a s vírou ve vlastní schopnosti, ale respektujeme i sílu soupeře. To, že jsme se my umístili třetí a oni šestí, vůbec o ničem nerozhoduje," přiznává.

Čtěte také: Sparta láme divácké rekordy a vyhlíží Kometu

Oba kluby mají největší základnu příznivců 

I fanoušky obou soupeřů čeká velká výzva. Jedná se totiž o kluby s největší základnou příznivců v republice. Utkají se totiž týmy, které se mohou po základní části pochlubit nejvyšší průměrnou návštěvností při domácích zápasech. O pořádně bouřlivou atmosféru tak nebude nouze.

„Po celou sezonu byli naši fanoušci perfektní a pomáhali nám. Byli na naší straně, i když se nám pár zápasů doma nepovedlo podle představ, jezdili za námi ven. Třeba podpora hrstky nejvěrnějších na Lize mistrů v zahraničí byla obdivuhodná," chválí své fanoušky Jiří Kalous.

Nikdo není neporazitelný 

Odhlodání je ale pochopitelně i na brněnské straně, která má ještě v živé paměti semifinále roku 2014, kdy Brno Spartu poslalo na předčasnou dovolenou. „Musíme hlavně ustát první tlak na hřišti Sparty. Pokud se nám toto podaří, nemuselo by to vůbec zle dopadnout. Nikdo není neporazitelný," vzkazuje do Prahy obránce Jozef Kováčik.

close Zápas Sparta a Brno. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in