Dosáhne-li Jaroslav Bednář v základní části 52 bodů, bude mu Pavel Richter nasazovat na rybářský prut žížaly. A jestli ne, Bednář na oplátku Richterovi odnosí na golfu hole.

Když v létě hokejová legenda uzavřela tuhle sázku, možná si chtěl Richter s Bednářem jen zašpásovat. Anebo zkrátka vymyslel geniální motivaci, s níž dnes slávista baví celou extraligu. „Věděl jsem, že když bude zdravý, bez problému tohle číslo dá,“ říká o hráči Richter.

Tu sázku prohrál už 18. ledna v derby se Spartou. Bednářovi k metě stačilo 37 zápasů. Pokud by vás snad napadlo, že má splněno…

Ale to by přeci byla naivní představa! Jako kdybyste v Roztokách u Prahy stavěli vlak EuroCity, jenž se rychlostí 150 km/h žene do Berlína. Ano, i s mezinárodním rychlíkem se dají Bednářovy parametry v extralize přirovnat. Nevěříte?

Přednosti Jaroslava Bednáře

Od oné vyhrané sázky totiž nasázel dalších sedm branek, přidal i tři asistence. Pozor – v pouhých čtyřech kolech! V neděli se v Plzni trefil hned čtyřikrát za první třetinu, tolik zásahů v jednom utkání se letos povedlo jen jeho spoluhráči Mickovi. „Nepamatuju, že bych tolik gólů někdy dal,“ culil se Bednář po svém galapředstavení.

Překvapení to však není. Bednář hraje v životní formě. V prestižní anketě Zlatá hokejka je v polovině sezony třetí. Už v podzimním utkání Ligy mistrů proti Curychu uchvátil celou Evropu, když v nájezdech gólmana Sulandera pokořil čtyřikrát po sobě. V extralize vede kanadské bodování, sérii alespoň jednoho bodu v zápase protáhl už na číslo 17. A nevypadá, že chce přestat…

„Ve Slavii je klíčovým hráčem. Vlastně celá extraliga momentálně nemá lepšího útočníka než je on,“ tvrdí internacionál Richter. „Je výjimečný.“ Čím? Svým lehkonohým bruslením, nevypočitatelnou střelou i zabijáckým instinktem kanonýra. „Skvěle si v útoku rozumím s Romanem Červenkou,“ tvrdí Bednář.

Vúterý hlásí na reprezentačním srazu před Švédskými hrami. A vězte – nikdy předtím neměl touhle dobou tak blízko nominaci na světový šampionát jako teď…