Pražané ve čtvrtfinále Evropského poháru prohráli v neděli ve Švédsku s Alingsaasem o šest gólů, Valaši si už v sobotu v posledním kole extraligy s přehledem poradili s Hranicemi. Kdo vykročí do play-off lépe?

„Rádi bychom sérii nenatahovali. Program máme hodně našlápnutý. Během sedmi dnů se nás týkají čtyři těžké zápasy a máme za sebou jen ten první,“ připomněl trenér Michal Tonar, že po Zubří pak Duklu v neděli čeká pražská odveta s Alingsaasem a v ní se bude chtít pokusit o zázrak.

Dukláci se ve Švédsku i vysaunili

Jelikož se tým vracel ze Švédska až v pondělí, využili hráči v neděli večer regenerační linku v tamním hotelu. „Kluci se trochu vysaunili. To jim určitě po tvrdém mači prospělo. Po návratu zašli někteří ještě do lázní na Julisce. Kromě běžných šrámů se v zápase nikomu nic nepříjemného nepřihodilo,“ vyprávěl kouč.

Házenkáři Dukly prohráli na palubovce švédského Alingsaas 33:39.
Dukla na severu padla. Doma se v poháru pokusí dohnat šestibrankové manko

Je spokojený s tím, že Tomáš Petržala pobyl dlouhou dobu na palubovce a tým podržel. Zkušený brankář totiž nemohl po tvrdé ráně míčem do obličeje v předchozím pohárovém klání se švýcarským celkem Wacker Thun několik týdnů chytat.

Pozitivní je i stav Marka Hlinky, který sice s týmem odjel do Skandinávie, ale kvůli nastupující viróze nenastoupil. Podle trenéra by už ale měl být ve středu na Zubří připravený.

Házenkáři Dukly míří do Švédska.
Jak na urostlé Švédy? Trenér házenkářské Dukly by přidal českou chytrost

Motivace se v play-off hledat nemusí

„Máme za sebou lehký trénink, rozcvičení, protažení a taktickou poradu. Na nic jiného stejně není v nabitém týdnu prostor. Zubří známe, snaží se o podobnou házenou jako my. Možná budou spoléhat na to, že nás dožene únava. Uvidíme, ale v této fázi soutěže není třeba, aby kluci hledali motivaci. Jde o hodně,“ zdůraznil trenér Dukly.

V této sezoně Dukla Valachy v základní části dvakrát porazila. „Pro nás platí pravidlo, že sezona začíná až v play-off. Do souboje jdeme s respektem, ale pochopitelně chceme využít domácího prostředí. Dvě výhry by byly ideální. I s naladěním na pohárovou odvetu, i když na ní teď myslet nesmíme. Švéďáky jsme na pár dní hodili za hlavu, teď nás zajímá jen na Zubří,“ dodal Tonar.

Házenkáři Dukly sehráli se silným soupeřem ze švýcarského Thunu skvělou partii.
Dukla ve čtvrtfinále narazí na tým z házenkářské velmoci, švédský Alingsas