Zbývající program Dukly
v základní části extraligy


11. února: Dukla - Maloměřice
25. února: Plzeň - Dukla
28. února: Dukla - Brno
2. března: Hranice - Dukla
9. března: Dukla - Lovosice

Do konce základní části zbývá Dukle odehrát pět zápasů. Svěřenci Michala Tonara by rádi povyskočili do prvního kvarteta. Nejlepší čtyři týmy budou mít totiž v prvním kole play-off výhodu dvou úvodních střetnutí na domácí palubovce.

„Zápas v Zubří jsme měli rozehraný na výhru, do přestávky jsme vedli o sedm branek, ale pak jsme vedení neudrželi. Je to škoda, ale beru to tak, že se nám ten bod v závěrečném účtování může hodit,“ začal trenér hodnocení posledního zápasu, v němž jeho tým podržel zejména gólman Tomáš Petržala.

Petržala v Zubří čaroval

„V prvním poločase zneškodnil spoustu šancí Zubřanů a efektivitu si udržel po celých šedesát minut. Půl minuty před koncem vychytal sedmičku a hlavně díky němu jsme uhráli remízu. Na jednu stranu jsme bod ztratili, na druhou buďme za něj vděční,“ přemítal.

Házenkáři Dukly si v posledních dvou zápasech podzimní části vylepšili bilanci.
Dukle to skřípe v obraně. V pauze to musíme doladit, říká kouč házenkářů

V podobných obrysech viděl i domácí porážku s Karvinou. „Také s ní jsme odehráli slušných třicet minut, i když jsme byli dva góly pozadu. Potom se nám ale rozpadla taktika a nakonec hrozil debakl,“ konstatoval.

„Na všech týmech je teď cítit nervozita před play-off. Od třetího do šestého místa je to v tabulce našlapané, doskočit tam může i Zubří, které má k dobru nějaké dohrávky. Do první čtyřky chtějí všichni,“ vyprávěl.

Trenér považuje los za příznivý

„Chceme skončit v tabulce co nejvýš. Když to vyjde na první čtyřku, výhoda dvou domácích střetnutí v play-off bude znát. Loni jsme doplatili na velkou únavu z Evropského poháru, teď by se nám nic takového nemělo přihodit,“ pokračoval.

Házenkáři Dukly sice doma s mistrovskou Plzní padli, ale sehráli vyrovnaný duel.
Házenkáři Dukly jsou v Řepích spokojení. Chodí na nás víc lidí, těší kouče

Ve zbývajících zápasech se bude hrát o všechno. Kromě nadcházejícího zápasu s posledním celkem tabulky půjde vesměs o bitvy na ostří nože. Koncem února Dukla zajíždí na palubovku vedoucí Plzně a hostí Brno. V březnu zakončí základní část v Hranicích a doma proti Lovosicím.

„Plzeň teď zvítězila v Karviné, ale my jsme tam v minulém ročníku odehráli velice dobré utkání a nevidím důvod, proč bychom kvalitní výkon neměli zopakovat. Lovosicím máme co vracet, ale domnívám se, že máme příznivý los. Na domácí palubovce musíme zabrat, jinak to nepůjde,“ poznamenal.

Daniel Čurda se rozloučil s Duklou vítězstvím na Frýdkem-Místkem.
Sezona byla dobrá a za tím si stojím, říká o pátém místě Dukly kouč Tonar

Před důležitým obdobím není nikdo zraněný

V herní přestávce pracoval Michal Tonar s týmem na několika nedostatcích, ale těžko říct, jestli se to povedlo. „V obranných činnostech se určitý krůček podařil, ale v jiných případech je to běh na delší trať. Máme v týmu převahu mladých hráčů, takže představa, že by se v pauze vychytaly všechny mouchy, byla trochu naivní,“ přiznal.

Zimní přestávka byla vyplněná reprezentačními akcemi. „Na mistrovství Evropy sice žádný náš házenkář nestartoval, ale povinnosti měli Slováci Marek Hlinka a Matúš Moravčík. To samé platí o našich juniorech, takže společných tréninků zase tolik nebylo. Nebyli jsme v tom ale jediní. Podobné to bylo i v jiných manšaftech. Teď jsem hlavně rád, že je kádr pohromadě a nikdo není před důležitým obdobím zraněný,“ dodal.

Od mužů k ženám. Daniel Čurda se stal novým trenérem házenkářek DHC Slavia Praha.
Čurda opouští Duklu. Přišel čas na změnu, povede házenkářky Slavie

Zdroj: https://www.handball.cz/