Odchovanec pražské Dukly, úspěšný hráč a později trenér podepsal s klubem smlouvu na čtyři roky. „Jsem rád, že jsem dostal od vedení Dukly důvěru. Těším se na práci v Praze a v klubu s bohatou tradicí, kde jsem navíc strávil pět let hráčské kariéry. Doufám, že mladým hráčům pomůžu v jejich rozvoji,“ prohlásil Kubeš na stránkách hcduklapraha.cz.

„Věřím, že v Dukle je velký potenciál a tým může v budoucnosti dosáhnout výsledků, na něž budeme všichni hrdí,“ pokračoval šestačtyřicetiletý kouč, který byl u kormidla německých týmů Emsdetten a Nordhorn. V letech 2014-2021 pak s Janem Filipem vedli českou reprezentaci.

Mužstvo mají oživit i hráčské posily

Jeho angažování by mělo zastavit klesající úspěšnost pražského celku, který se letos v extralize propadl až na šesté místo. K oživení dojde i v hráčském kádru. Z německého Aue se po dvou letech vrací Jan Blecha. „Těším se na spolupráci s novým trenérem, ale i s mladými hráči. Bude to pro mě opět nový impuls,“ vzkázal křídelník.

Z Plzně přichází brankář Karel Šmíd, který by měl být náhradou za končící klubovou legendu Tomáše Petržalu. „Pro mě je přestup velkou výzvou. S Duklou bych chtěl navázat na úspěchy, jakých jsem za třináct sezon v extralize dosáhl. Dukla má mladý tým, který má veliký potenciál do dalších let,“ prohlásil zkušený gólman.

Vedle posil Dukla prodloužila smlouvy s dlouholetými oporami Jakubem Svitákem a Jakubem Krušberským, ale i nadějnými hráči Danielem Erebaiem a Kristiánem Dudou.