Vítězství 32:25 z nedělního večera znamená, že se Pražané dostali do jarní fáze evropských pohárů. Dukla dosáhla znamenitého, ale také zaslouženého úspěchu. 

Hráči Vestmannaeyjaru začali včera svižně. Ve druhé minutě vedli o dva góly, ale došlo na slova trenéra Michala Tonara po prvním zápase. „Pokud odstraníme alespoň část chyb, máme velkou šanci poprat se o postup,“ prohlásil po sobotním mači kouč HC Dukla Praha.

Do kabin se šlo za stavu 13:11 pro český celek. Po přestávce se hra příliš nezměnila. Hráči v rudo-žlutých dresech si udržovali náskok, který se jim dařilo navyšovat. Obří podíl na tom měl zkušený brankář Tomáš Petržela, který zneškodnil patnáct střel házenkářů ÍBV Vestmannaeyjar. David Šůstek se zase zaskvěl devíti góly a v součtu se sobotním utkáním jich Islanďanům nasázel sedmnáct.

Poslední desetiminutovka nepřinesla žádné velké drama. Domácí měli vývoj duelu pod kontrolou. Neztratili koncentraci a vyhráli nad ostrovany o sedm branek. Po závěrečném hvizdu propukla hlučná oslava včetně tanečního kolečka. Radost dukláků byla na místě. Zahrát si osmifinále totiž není pro český klub úplně běžné.