Naštěstí se nejednalo o reálnou katastrofu, ale pouze o taktické cvičení složek IZS, které se uskutečnilo v noci ze soboty 11. listopadu, a to s cílem ověřit připravenost taktických postupů při řešení mimořádné události, v tomto případě hromadné dopravní nehody s následným požárem a velkým počtem zraněných. Jak uvedl mluvčí HZS Praha Daniel Fík, taktické cvičení proběhlo v rámci běžné údržby tunelového komplexu Blanka.

| Video: Youtube

"Podle připraveného scénáře taktického cvičení zahrnovala dopravní nehoda autobus, pět osobních vozidel včetně vozidla převážející chráněnou osobu a na pět desítek zraněných osob. Taktické cvičení bylo rozděleno do tří fází, a to na likvidaci požáru části autobusu a osobního vozidla, záchranu osob z autobusu i z osobních vozidel a odstranění následků dopravní nehody. Celou situaci také komplikoval simulovaný výpadek spojení rádiové sítě Pegas," popsal průběh akce Daniel Fík.

Taktické cvičení za účasti všech základních složek Integrovaného záchranného systému mělo prověřit společnou spolupráci, metodu třídění START v návaznosti na priority vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel a také schopnosti velitelů při řízení velké mimořádné události.

Zásah byl ukončen asi v 5:00 hodin v neděli a následně byl tunelový komplex Blanka opět zpřístupněn.