Naštěstí se nejednalo o reálnou katastrofu, ale pouze o taktické cvičení složek IZS, které se uskutečnilo v noci ze soboty 11. listopadu, a to s cílem ověřit připravenost taktických postupů při řešení mimořádné události, v tomto případě hromadné dopravní nehody s následným požárem a velkým počtem zraněných. Jak uvedl mluvčí HZS Praha Daniel Fík, taktické cvičení proběhlo v rámci běžné údržby tunelového komplexu Blanka.

Zdroj: Youtube

"Podle připraveného scénáře taktického cvičení zahrnovala dopravní nehoda autobus, pět osobních vozidel včetně vozidla převážející chráněnou osobu a na pět desítek zraněných osob. Taktické cvičení bylo rozděleno do tří fází, a to na likvidaci požáru části autobusu a osobního vozidla, záchranu osob z autobusu i z osobních vozidel a odstranění následků dopravní nehody. Celou situaci také komplikoval simulovaný výpadek spojení rádiové sítě Pegas," popsal průběh akce Daniel Fík.

Záchranná služba, ilustrační foto.
U Kamenného Přívozu narazilo Porsche do stromu. Spolujezdec byl vážně zraněn

Taktické cvičení za účasti všech základních složek Integrovaného záchranného systému mělo prověřit společnou spolupráci, metodu třídění START v návaznosti na priority vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel a také schopnosti velitelů při řízení velké mimořádné události.

Zásah byl ukončen asi v 5:00 hodin v neděli a následně byl tunelový komplex Blanka opět zpřístupněn.