Hasiči Deník
17.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Podařilo se

Zvole - Nejvýznamnější letošní akcí zvolských hasičů byly oslavy stého výročí založení sboru.

17.12.2009

Dobrovolní hasiči ze Zvole letos oslavili stovku

Zvole - Každý šestnáctý občan vstoupil do místního sboru. Zvolští pomáhají v přilehlé chatové oblasti, vyjíždějí i k dopravním nehodám.

9.12.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Hasili 20 hodin

Těpín - Velkou akcí byl pro těptínské dobrovolné hasiče letošní zásah v Křížkovém Újezdci. 14. dubna v ranních hodinách zde začal hořet velkokapacitní seník.

9.12.2009

Dobrovolní hasiči z Těptína: Žijeme hasičinou

Těptín /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - „Jsme pyšní na to, že ačkoliv jsme dobrovolní hasiči, ještě nikdy se nestalo, že bychom nevyjeli na místo, kde je nás potřeba. A to i přes to, že přes den jsme všichni v práci a v noci se zase každému z postýlky nechce. Dojezdy se nám navíc daří udržet do deseti minut,“ říká Soňa Hladíková, členka zásahové jednotky dobrovolných hasičů z Těptína na Praze - východ.

2.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Říčanští bodují v požárním sportu

Říčany - „Mladší muži byli druzí, starší muži se umístili na čtvrté, bramborové příčce a ženy dosáhly na stříbrnou medaili,“ pyšní se velitel Josef Kudrna.

2.12.2009

Mladí hasiči z Říčan pochodovali na Sněžku

LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA - Sbor dobrovolných hasičů z Říčan letos oslavil 135 let od svého založení. Kromě zásahů u požárů a nehod se starají o kulturní život v obci. Pořádají hasičské bály, pálení čarodějnic, dětský den a různé soutěže.

25.11.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Nové staré auto stále jezdí

Třebotov - Dobrovolní hasiči letos získali další automobil. Kabina pobere osm členů posádky.

25.11.2009

LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA: Hasiči v Třebotově měli první bál už v roce 1886

Třebotov – Obec Třebotov v okrese Praha-­západ má své početné družstvo dobrovolných hasičů. Je jich zde celkem přes 40, z toho sedmnáct mužů je v zásahové jednotce. Historie sboru přitom sahá až do 19. století, první zmínka oněm se objevuje už v roce 1883.

11.11.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Ženské družstvo kraluje požárnímu sportu

Jinočany - Osm hasiček vydobylo několik vítězství.

11.11.2009

Jinočanští hasiči se starají o kulturu své obce

Praha­ západ, Jinočany – Sbor dobrovolných hasičů Jinočany oslavil v roce 2002 celých sto let své existence. Dnes spolek dbá hlavně o potřeby obce, pomáhá, kde je třeba, a ačkoliv se již nevěnuje výjezdům, je aktivním organizátorem mnoha akcí, soutěží a klání.

21.10.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Stříbrný smrk ohrozil dům

Suchdol - Vyvrácený strom zablokoval celou ulici.

21.10.2009

Hasiči ze Suchdola žijí pro svoji obec

LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA

14.10.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Školák se ztratil v zoo

Troja - Celé odpoledne ho hledali policisté, hasiči i potapěči.

14.10.2009

V případě nouze by stavěli i protipovodňové zábrany

Březiněves -Místní hasičská stanice je strategicky postavena v samém středu obce s možností rychlého výjezdu. Svědčí to o významu místních dobrovolných hasičů pro chod obce. Zdejší sbor má 23 členů a významně se stará i o místní mládež.

30.9.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Tři spadlé stromy, tři výjezdy

Zličín - Letosbyli v akcidobrovolní hasiči třináctkrát, červencový zásah byl rovnou trojnásobný.

30.9.2009

Hasiči ze Zličína umějí oheň hasit i zapálit

Zličín - Dobrovolný sbor s více než stoletou tradicí se tradičně stará i o kulturu.

23.9.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Voda z metr tlustého potrubí podemlela dům

Ruzyně - Nebušičtí dobrovolní hasiči zasahovali u havárie vody, kterázasáhla tisíce lidí v Ruzyni a Tuchoměřicích.

23.9.2009

Nebušičtí hasiči pomáhají i přespolním

Nebušice -Sbor dobrovolných hasičů v Nebušicích je jedním z nejvýznamnějších spolků obce. Jeho 32 členů zasahuje na katastru Nebušic a v případě nouze jako součást integrovaného záchranného systému kdekoliv jinde. Často pomáhají v metropoli a v blízkém okolí.

16.9.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Vichr lámal stromy, hasiči se nezastavili

Malešice- Bouřková vlna, která se přehnala na konci července Prahou, i v halvním městě natropila mnoho škod.

16.9.2009

Chodovští hasiči mají dlouhou tradici, pracují hlavně s mládeží

Chodov - Sbor dobrovolných hasičů Chodov byl založen 8. července roku 1894 na veřejné schůzi obecního zastupitelstva a patří k nejstarším občanským sdružením na území dnešní městské části Praha 11.

10.9.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Úspěch? Že vůbec fungujeme

Drahelčice - V malé vsi je asi padesátka dobrovolných hasičů, aktivních je do patnácti. Ve výjezdové jednotce jich působí devět.

10.9.2009

Drahelčičtí hasiči pomáhají obci a zajišťují kulturu

Drahelčice - Loučení s prázdinami, brigáda v obecní višňovce, kácení stromů a příprava plesu. O tom všem se mohou dočíst lidé, kteří zavítají na stránky sboru dobrovolných hasičů v Drahelčicích.

2.9.2009

KOZLŮV POČIN ROKU: Hasiči likvidovali třicetimetrový strom, spadlý na rodinný dům

Dobřichovice - Dobrovolní hasiči byli na místě jako první a pomohli ho z domu odstranit, bez toho aniž by objekt ještě více poničili.

2.9.2009

Dobřichovičtí hasiči chrání majetek i odklízejí padlé stromy

Dobřichovice-Hledání zraněné osoby v lese, požár chaty, rodinného domu nebo hašení ohně lokomotivy. To je jen část výjezdů, jimiž se mohou chlubit členové sboru dobrovolných hasičů v Dobřichovicích.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Vzpomínka na mrtvého kamaráda

Ondřejov: Nejen úspěšné hašení velkých požárů či zásahy při dopravních nehodách patří k nevšedním počinům dobrovolných hasičů. Můžeme k nim zařadit i trvalou společenskou paměť na ty z jejich řad, kteří tragicky zahynuli.

26.8.2009

Napoleon ondřejovským hasičům už asi nepomůže

Ondřejov - Počátky dobrovolných hasičů se datují do roku 1813. SDH Ondřejov má současnosti 53 členů, z toho 19 členů zásahové jednotky.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Luboš Balej zachránil při požáru starého majitele domu

Mníšek pod Brdy - Práce a zásluhy příslušníků zásahové jednotky SDH Mníšek pod Brdy byla mnohokrát oceněna i řády a vyznamenáními. Takovou sbírkou, jakou mají zdejší dobrovolní hasiči, se mohou pochlubit málokde.

19.8.2009

Mladá krev chybí hasičům v Mníšku pod Brdy citelně

Mníšek pod Brdy /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ - Z městské kroniky Mníšku pod Brdy se dozvídáme v zápise z roku 1859, že „…ten, který dodá první přípřež pro dopravu vody k požáru dostane 2 zlaté, kdo dodá druhou přípřež, dostane 1 zlatý a třetí přípřež 50 krejcarů…“. Je tedy patrné, že Mníšek měl již tehdy organizovanou požární ochranu na území města.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Kamion s ocelovými trubkami se zřítil z dálničního mostu

Osmihodinový náročný výjezd měla jednotka SDH Senohraby 26. června v poledne, kdy byla vyslána k těžké dopravní nehodě na dálnici D1 ve směru od Prahy.

12.8.2009

K nehodám se po dálnici řítí starou tatrovkou

Senohraby -Historie hasičského sboru v Senohrabech se začíná psát rokem 1898. Předcházela tomu událost, která o založení sboru hasičů rozhodla. Téhož roku v den svatby Barbory Zrckové s Josefem Krčmářem z Lojovic vyhořela v Senohrabech pastouška.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zimní požár cukrovaru

Úvaly - Psal se 24. leden 2006. Mrzlo až praštělo. Výjezdová jednotka pod vedením Karla Klímy byla povolána k požáru bývalého cukrovaru v Úvalech.

29.7.2009

KOZLŮ HASIČSKÝ POČIN: Nová krev získala zlato

Řeporyje - Od roku 1997 se po hubených letech začal sbor plnit. A to především mladými hasiči.

29.7.2009

Řeporyjští dobrovolní hasiči nouzi o mladou krev nemají

Řeporyje - Zdejší hasičský sbor byl založen již před více než 120 lety v malé vesničce blízko Prahy. Jak šly roky, z malé vesničky se stala o něco větší městská část.

22.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hořící Veletžní palác i tržnice

Zličín - Dobrovolní hasiči ze Zličína pomáhali hasit dva největší pražské požáry za poslední dobu.

22.7.2009

Kdysi neměli na stříkačku, teď mají novou techniku

Zličín - Zdejší Sbor dobrovolných hasičů byl založen v roce 1907 a v nynější době má okolo 100 členů. Půl na půl dospělé a mládež.

15.7.2009

KOZLŮV POČIN: Když ne cisternu, tak alespoň zbrojnici

Jenštejn - Vzhledem k zařazení jednotky jenštejnského SDH do kategorie JPO V, čekají zdejší hasiče zřejmě v blízké době jiné počiny, než velké požáry či pomoc při přírodních katastrofách.

15.7.2009

Chlapi nemají čas, ale nás to neodradí, říká starostka SDH

Jenštejn - Obec má díky domovu důchdců nejvyšší věkový průměr v okrese,dobrovolní hasiči tu ale s krátkou porevoluční přestávkou fungují oddruhé světové války.

8.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zásah ve dvacetimetrové výšce

Čelákovice - Na dno svých sil si loni sáhlo zásahové družstvo brandýských hasičů vedené Jaroslavem Duškem při požáru věžového domu v Čelákovicích.

8.7.2009

Brandýsští hasiči slouží do roztrhání, technika se ale rozpadává

Brandýs nad Labem - V současné době má sbor pětašedesát členů, tři zásahová družstva jsou schopna vyjet do sedmi minut. Největší chloubou je člun se stacionárním sonarem.

1.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hořící lokomotiva pod mostem

Mokropsy - V květnu narazila lokomotiva do stromu spadlého přes trať. Kabina začala hořet, strojvedoucí naštěstí vyvázl bez zranění.

1.7.2009

Mokropěští hasiči slouží nepřetržitě již přes sto let

Mokropsy -Přestože jsou dnes Mokropsy součástí Černošic, ne vždy tomu tak bylo a proto mají Mokropsy svůj vlastní sbor dobrovolných hasičů.

24.6.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hořící člun na Slapech

Štěchovice - Aby se sešly dva zásahy na jeden den, se nestává moc často. Proto byl 16. červen tohoto roku vcelku výjimečný.

24.6.2009

Hasiči ze Štěchovic zasahují proti ohni na souši i na vodě

Štěchovice -Kvůli své poloze na břehu vodní nádrže a zároveň uprostřed rozsáhlých lesů má sbor dobrovolných hasičů Štěchovice skutečně rozmanitou práci. Ostatně vypovídají o tom i zásahy z uplynulých dnů, kdy museli členové SDH Štěchovice hasit hořící loď na hladině Štěchovické přehrady, hořící auto na parkovišti či odčerpávání vody ze sklepa.

18.6.2009

Hasiči ve Zvoli v sobotu oslaví sté výročí

Zvole -V sobotu 27. června ožije zdejší náves velkými oslavami a od rána po celý den bude připraven zajímavý program pro malé i velké.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT