Fotbalové Spartě se dál nedaří. To potvrdila pondělní dohrávka v Ostravě (0:2). A nad Letnou se vznáší další temný mrak. Hýčkaný vůdce a velký bouřlivák Sparty Tomáš Řepka připustil, že by mohl klub opustit. Zkušený stoper, který se zotavuje ze zlomeniny zánártní kůstky, to přiznal v rozhovoru pro server tn.cz.

„Podzimní část ligy už asi nestihnu, protože jsem zraněný. Pro mě je teď nejdůležitější, abych se dal dohromady. Kdyby byla možnost odejít, tak to ještě někde zkusím. Nebráním se tomu. V mém věku už sice moc velké parády neudělám, ale kdyby byla možnost, tak to někde určitě zkusím,“ nečekaně prozradil rebel rudého celku.

Řepka proslavený nejen fotbalovým umem a tvrdostí, ale i disciplinárními prohřešky, by ovšem pražskému týmu chyběl. Nový trenér Chovanec dává šanci mladším hráčům, ale osobnost Řepkova formátu ve sparťanské defenzivě chybí.

„Budu se dávat dohromady, abych byl k dispozici Spartě, ale může se stát cokoliv. Nejsem ten člověk, který by utíkal z boje, ale samozřejmě ta atmosféra tam není dobrá. Sami jsme si to nadrobili, tak to musíme sami sníst. To ale není ten důvod, proč bych odcházel,“ dodal bývalý kapitán Letenských.

(dh,mk)