Z dosavadních devíti odehraných kol I. ligy dokázala Viktoria v osmi skórovat, což je bilance, jíž se může pochlubit už jen tým Mostu. Ale například nikdo z popředí tabulky, tedy Slavia, Teplice či Ostrava. Střelecky naprázdno vyšli Žižkovští jen doma proti Ostravě.

Právě v tomto utkání spálil několik šancí útočník Petr Švancara, a to se hned projeví na výsledcích Viktorie. Stejně jako jeho absence v pondělním utkání v Plzni.

„Cením si alespoň toho, že se dostanu do šancí, a to je pro útočníka důležité,“ řekl Švancara.

Krč skórovala v osmi z deseti zápasů, lepší je v tomto směru pouze Slovácko. „Ano, to je určitě pozitivní bilance, na tom lze stavět,“ řekl Deníku trenér Krče Juraj Šimurka. Jeho svěřenci vyšli naprázdno jen na Dukle a pak proti Příbrami.

To samé je téměř potkalo i posledních dvou utkáních, spasil je však náhradník Matějka. V derby s Bohemians Praha zaskočil za zraněného Vojtíška, v nastaveném čase vyrovnal na 1:1 a proti Sokolovu se postaral o stejný výsledek, i když „už“ pět minut před konečným hvizdem. Na hřišti byl v té chvíli teprve osm minut. „Jeho čas ještě přijde,“ slíbil Šimurka.

Krč se dostala do II. ligy až po odstoupení Blšan, přitom ještě v sezoně 2004/05 hrála divizi. „Sedmdesát procent našeho současného kádru pamatuje divizi. Přesto věřím, že můžeme letos hrát ve druhé lize okolo desátého až dvanáctého místa,“ odhadl impulzivní kouč. Jeho tým už čtyřikrát v řadě neprohrál, hlavně proto, že v těchto zápasech vždy skóroval.

Opačným extrémem jsou Bohemians 1905. Druhý nováček I. ligy je sice o tři příčky výš než Žižkov, jenže v sedmi zápasech se neradoval z branky. Do ní se trefil shodou okolností pouze v pražských derby s Viktorkou a lídrem I. ligy Slavií. Jinak nic. Vrcholem paradoxu přitom je, že rezerva klokanů se dokázala trefit ve všech ze svých dosavadních deseti divizních zápasů…