PRAHA – Podzimní část nejvyšší fotbalové soutěže je stále v plném proudu, poslední letošní dějství má na programu ČFL a také v divizích i na nižších stupních je během nadcházejícího víkendu na pořadu několik dohrávek, přesto už nyní začínají zimní turnaje.

 

V metropoli jde zatím jde o několik dílčích zápasů, na hřišti Meteoru startuje Royal Cup a mládežnické turnaje, rozjíždí se i společný turnaj Aritmy s Radotínem a první utkání si zapíše také Teskahor Cup ve Štěrboholích.

 

Koncem přištího týdne se střetnou první dvojice na vyšehradském Dragoun Cupu, který je co do obsazení turnajem č. 2 v metropoli. A pyšní se i vysokou kvalitou svého umělého trávníku, jenž má dokonce certifikaci od Mezinárodní fotbalové federace FIFA.

 

Z Pražanů v něm startují Viktoria Žižkov, Bohemians 1905, Krč, béčka Slavie a Sparty, Loko Vltavín, Admira, Motorlet, Horní Měcholupy as domácí Vyšehrad.

 

V prosinci odstartuje Memoriál Petra Packerta, turnaj starých gard v Edenu, kde si přijdou na své fotbaloví „staromilci“, v akci uvidí spoustu hvězd bližší i vzdálenější minulosti.

 

V lednu se pak definitivně rozjedou i zbývající zimní klání, a to včetně Tipsport ligy, turnaje č. 1 v celé zemi, jejíž dvě ze čtyř základních skupin se uskuteční v Praze – ve vršovickém Edenu (kde také později turnaj vyvrcholí) a nově na Vyšehradě. Účastní se mj. Slavia, Bohemians 1905 a Dukla.

Na pořadu bude i několik jednorázových akcí, mj. již tradiční turnaj internacionálů na Štěpána v Edenu či během prvního lednového víkendu druhý ročník Fortuna Víkedu šampionů v Sazka Areně.

 

Pražští fanoušci budou mít v zimě rozhodně z čeho vybírat.

Zimní turnaje v metropoli

SENIORSKÉ

Tipsport liga (v Edenu a na Vyšehradě), Dragoun Cup (na Vyšehradě), Royal Cup (na Meteoru), Turnaj v Uhříněvsi, Teskahor Cup (ve Štěrboholích), Turnaj Aritmy a Radotína, Samostatný turnaj Aritmy, Vekra Cup (na Kačerově), Turnaj v Kyjích, Gambrinus Cup (na Zličíně), Memoriál Petra Packerta (v Edenu).

MLÁDEŽ

Turnaje na Meteoru, na Motorletu, na Aritmě, na Zličíně.

TIPSPORT LIGA

Začátek: 5. ledna.

Skupina A (Eden): Slavia Praha, Dynamo České Budějovice, Bohemians 1905, Marila Příbram.

Skupina B (Vyšehrad): Slovan Liberec, FK Jablonec 97, Viktoria Plzeň, Dukla Praha.

Skupina C se hraje v Mostu (startují Most, Teplice, Kladno, Ústí n. L.), skupina D v Bratislavě (Artmedia Bratislava, Trnava, Inter Bratislava, Brno). Vrcholem turnaje bude v Edenu semifinále 26. ledna, o den později pak zápas o třetí místo a finále.

Obhájce prvenství: 1. FC Slovácko, nedostal však pozvánku ke startu v letošním ročníku.

DRAGOUN CUP NA VYŠEHRADĚ

Začátek: 24. listopadu

Skupina A Viktoria Žižkov, Zenit Čáslav, Graffin Vlašim, Sparta B, Marila Příbram B, Viktoria Plzeň B, Loko Vltavín, SK Horní Měcholupy.

Skupina B Bohemians 1905, Sparta Krč, Slavia B, Slavoj Vyšehrad, Admira Praha, SK Kladno B, FK Teplice B, SK Motorlet.

Z obou skupin postoupí vždy dva celky do semifinále. To se uskuteční 1. března a o den později zápas o třetí místo a finále.

Obhájce prvenství: Slavia B.

ROYAL CUP NA METEORU

Začátek: 18. listopadu

Skupina A: Union Čelákovice, SK Český Brod, Bohemians 1905 junioři, SK Uhelné sklady, Slavoj Stará Boleslav, Dukla Praha B.

Skupina B: Sokol Ovčáry, FK Meteor VIII, FC Velim, Sokol Libiš, Bohemians Praha B, FC Tempo Praha, Sokol Zápy.

Po odehrání zápasů ve skupinách sehrají družstva dva zápasy o umístění.

Obhájce prvenství: Union Čelákovice.

TURNAJ V UHŘÍNĚVSI

Začátek: 5. ledna

Účastníci Marila Votice, Metaz Týnec nad Sázavou, ČAFC Praha, SK Hostivař, Čechie Dubeč, Sokol Královice, FK Říčany, Kamenice, Kavalier Sázava, Spartak Kbely, Sokol Cholupice, Čechie Uhříněves.

Obhájce prvenství: Slavia Jesenice, neobhajuje, letos startuje na turnaji ve Štěrboholích.

TESKAHOR CUP VE ŠTĚRBOHOLÍCH

Začátek: 17. listopadu

Skupina A FK Újezd nad Lesy, Slavoj Řevnice, Viktoria Štěrboholy, Slovan Kunratice, Junior Praha, TJ Dolní Měcholupy, Union Vršovice, SK Ďáblice, SK Chocerady, SK Hřebeč, Sokol Teplýšovice.

Skupina B FK Kunice, Slavoj Vyšehrad B, Slovan Hradištko pod Medníkem, Loko Vltavín B, Rapid Malešice, Sokol Dolní Počernice, AFK Slavoj Podolí, Slavia Jesenice, Dynamo Nelahozeves, Graffin Vlašim B, Sokol Zásmuky.

Obhájce prvenství: Sokol Zásmuky

.

TURNAJ RADOTÍNA A ARITMY

Začátek: 17. listopadu

Skupina A (Radotín): SK Motorlet A, SC Radotín, FSC Libuš, MFK Dobříš, FC Přední Kopanina, SK Hvozdnice, AFK Slivenec, SK Nový Knín.

Skupina B (Aritma): Aritma A, FC Zličín, Český Lev-Union Beroun, SK Motorlet B, Slovan Velvary, SK Kladno ligový dorost, Bohemians 1905 dorost, SK Střešovice 1911.

Obhájce prvenství: na loňském turnaji Aritmy pořadatelský A-tým, turnaj v Radotíně vyhrály Kunice, které ale letos startují ve Štěrboholích.

VEKRA CUP NA KAČEROVĚ

Začátek: 24. listopadu

Skupina A Union Cerhovice, SK Modřany, Sokol Troja, 1999 Praha, SK Olympie D. Břežany, ABC Braník, SK Čechoslovan Chuchle, FC Jílové, SK H. Měcholupy B.

Skupina B SK Nusle, ČAFC B, Sparta Krč B, SK Kytín, Sokol Chotýšany, Sokol Lochkov, SK Nusle, Gordic Kačerov, TJ Viktoria Radim.

Po odehrání zápasů ve skupinách sehrají družstva zápasy o umístění.

Obhájce prvenství: Slovan Hradištko pod Medníkem, neobhajuje, letos startuje na turnaji ve Štěrboholích.