„Hráči to samozřejmě vnímají, ale každá série jednou může skončit. Budeme se snažit, aby to bylo už tuto neděli," říká trenér Sparty Petr Rada. Jeho svěřenci mají rozhodně co napravovat, v minulém kole ostudně padli na hřišti v té době poslední Jihlavy a po dobrém výkonu v derby na Slavii a domácí výhře nad Brnem opět zapadli do herní mizérie.

Fanoušci Sparty zažívají v této sezoně výkyvy

„Bavili jsme se o tom a samozřejmě všichni vnímáme, že to byla ostuda. Ale uzavřeli jsme to a teď se soustředíme pouze na Plzeň," přibližuje dění v kabině Lukáš Vácha. Mistrovské plány na Spartě už dávno vzaly za své a před největším předsezonním favoritem už je ve zbytku sezony pouze boj o udržení třetí příčky. „Musíme si to jasně říct, že už hrajeme jen o tohle," neskrýval Vácha rozčarování.

Fanoušci Sparty zažívají v této sezoně pořádné výkyvy. Po skvěle sehraném derby, kde výhru sebrala až sporná minuta v nastavení, se vše rázem obrátilo k jihlavské blamáži. „S Plzní to bude jiné, budeme hrát doma a věřím, že i přes to všechno lidi přijdou a bude to jeden ze zápasů, na který si všichni pamatují," přeje si.

Plzeň teď musí dotahovat na Slavii 

Hodně smíšené pocity budou mít slávisté. Ti pochopitelně svým úhlavním rivalům přejí pouze samé porážky, ale tentokrát by se jim výhra Sparty náramně hodila. Slavia je totiž po včerejší výhře na Slovácku o dva body na čele tabulky a v roli toho, jenž musí dotahovat, je teď Plzeň. Sparťané mají co napravovat. Jak již bylo zmíněno, z posledních pěti ligových zápasů proti Plzni nevyválčili ani jeden bod, a dokonce vstřelili jediný gól.

Sparta - Plzeň. Infografika.