Nejenže protáhli sérii domácích utkání bez tříbodového zisku, ale do sedmdesáté minuty hráli se svým soupeřem takřka v černočerné tmě. Na žižkovském stadionu totiž více než dvě třetiny utkání nešel elektrický proud.

Shodou okolností po první ostravské brance se stožáry pod televizní věží rozsvítily.

„I proto jsme rádi, že se utkání dohrálo. Pokud by se pokračovalo bez světel, byl zápas asi neregulérní,“ řekl ke kuriózní závadě hostující trenér Karel Večeřa.

Ostrava se díky výhře nad Žižkovem 2:0 posunula na třetí místo a přerušila i gólový půst. Ten trval i s pohárovým duelem tři zápasy. Trefil se uzdravující marod Václav Svěrkoš. I když se na hřišti objevil jen na patnáct minut.

Žižkovu naopak přibývají záchranářské vrásky. Zůstává jedno místo nad sestupovou hranicí. Navíc v letošním ročníku doma ještě nevyhrál.

„Klasický náš zápas. Rozhodly individuální chyby a nekoncentrovanost. Šancí skórovat jsme měli dost. Jenže branky dávali hosté,“ postěžoval si po zápasu žižkovský trenér Stanislav Griga.