„Blšany si určitě zaslouží respekt, vždyť remizovaly na Bohemians a pak také vyhrály v Jihlavě,“ připomněl kouč týmu z Prahy 3. Jeho protějšek Přemysl Bičovský utvořil z posledního týmu tabulky partu, která dělá výsledky. Ale Viktorka samozřejmě také, naposledy vyhrála 6:0 ve Vítkovicích.

A pak je tu také její téměř dva roky trvající domácí neporazitelnost, na niž už fanoušci i média zapomněly. Naposledy vyšla doma naprázdno v červnu roku 2005, kdy „husitské hradby“ zdolalo brněnské béčko. to už je ale mezitím v MSFL. Od té doby, co je současný trenér na Žižkově, Viktorka nezná úspěšného dobyvatele své tvrze.

Hrát se bude netradičně až ve 20.15 a navíc za přímého televizního přenosu. „Ano, máme jisté obavy, že by tyto dva faktory mohly znamenat prázdné hlediště,“ přiznal Skalba.

O své budoucnosti na Žižkově nemá zatím zcela jasno, víc by se mělo vědět až poté, co si Viktorka definitivně zajistí postup mezi českou elitu.

Kormidelník lídra II. ligy se už přesto chystá na no-vou sezonu. „Máme už vyhlédnuté tři až čtyři konkrétní posily, přibližně po jedné do každé řady,“ dodal Skalba.