Pražský fotbal je na vzestupu a Viktoria Žižkov na tom má významný podíl! Staronový účastník nejvyšší soutěže od nedělního večera oslavuje návrat mezi elitu po třech letech. „Ty tři roky ve druhé lize pro nás byly velkou školou, museli jsme přebudovat celý tým. Ukázali jsme, že máme na vítězství ve druhé lize,“ uvedl šéf klubu z Prahy 3 Luděk Vinš.

Čtyřicetiletý kouč Vladimír Skalba nestačil odpovídat na gratulace. Jedna z prvních byla od jeho předchůdce v pozici šéftrenéra Pavla Malury, jemuž dělal asistenta.

O svém dalším působení ale sám nemá jasno. „Už jsme měli v pondělí první jednání s vedením klubu o mém případném prodloužení smlouvy, jasno by možná mohlo být do konce tohoto týdne,“ uvedl Skalba.

Před zahájením sezony byla Viktorka spolu s Jihlavou pasována na jasné favority postupu. Potvrdili to jen Žižkovští. Proč?

„Protože jsme neměli delší herní krizi. Po bodové ztrátě, byť byla třeba doma, jsme pak vždy vyhráli. Naopak Jihlava měla delší série bez výhry. Vyšel nám v zimě příchod Švancary, který dával důležité góly. Naopak jihlavský střelec Faldyna se už téměř neprosazoval,“ vysvětluje kouč.

„Během celého jara bylo zřejmé, že na Žižkově všichni táhnou za jeden provaz a moc si přejí postup. Prožíváme nádherné okamžiky,“ prohlásil Švancara, který stačil nastřílet za dvanáct zápasů devět gólů.

Aby červenobílí uspěli i v první lize, musejí udržet stávajíci kádr a ještě ho trochu doplnit. „Z hostování v Příbrami se vrátili Eismann s Kropíkem. A do každé řady si umím představit jednu posilu,“ zopakoval Skalba.

Řada fotbalových expertů i fanoušků věří tomu, že Žižkov by mohl hrát v první lize velmi důstojnou roli v podobě lepšího středu tabulky.