„Splnil se nám sen. Je to nádherný pocit. Postup jsme si zasloužili a vydřeli,“ jásal kapitán domácích a tahoun mužstva Luděk Stracený. V posledních zápasech jsme se dostali pod ohromný tlak, ale ustáli jsme to,“ pokračoval Stracený.

Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno. Ve dvanácté minutě totiž hostující Bogdanov nastřelil spojnici tyčí Bartalského brány a čtvrt hodiny nato musel domácí brankář likvidovat také Kožíškovu střelu z deseti metrů. „Utkání by spíše slušela remíza,“ posteskl si lodivod Blšan Přemysl Bičovský.

„Je fakt, že Blšany nehrály špatný fotbal. Mají sílu a podaly velmi sympatický výkon. Vždyť plichtily na Bohemce a vyhrály i v Jihlavě,“ řekl Stracený.

Poslední krok bývá nejtěžší. Své o tom věděl i trenér Žižkova Vladimír Skalba: „Bylo to naprosto vydřené vítězství. Chválabohu za něj. Chválabohu za výhru a postup!“

Viktorka si zajistila účast v první lize už tři kola před koncem, ale domácí euforii klidní. „Nechceme poslední zápasy vypustit. Navíc v závěrečném kole jedeme na Bohemku, a to bude krásná tečka za druhou ligou,“ říká útočník Petr Švancara.