Na předjarní tiskové konferenci si rozepnul sako, posadil se a odpovídal na dotazy. Šestačtyřicetiletý kouč Viktorie Žižkov Stanislav Griga byl uvolněnější než při podzimních výkyvech svého týmu. Dost možná proto, že už vylepšil hru směrem dozadu. „Každý ví, že problémy vobraně jsme měli, snad to bude lepší,“ usmálse.

Jak jste se vypořádal se sestavou?

Nosím ji už dva týdny vhlavě. Ale pro první zápas nemůžeme počítat se Ščasným ani Moughfirem, kteří jsou vykartovaní. Bartalský bude jedničkou. Jinak se nechte překvapit

Azraněný Luděk Stracený?

Nevíme, zda bude schopný nastoupit už vprvním zápase.

Co by vám udělalo na jaře radost, kromě záchrany?

To stím souvisí– byli bychom hrozně rádi, kdybychom ztoho pásma sestupu co nejdříve utekli. Atím se mohli klidně soustředit na PohárČMFS.

Jaká bude vaše největší výhoda?

Na podzim jsme se spoléhali na kvalitní ofenzivu. Naopak potřebujeme zkvalitnit defenzivu, dopouštěli jsme se častých hrubých chyb. Tato činnost se musí zkvalitnit.

Máte druhou nejhorší obranu. Iproto jste přivedli Argentince Morese?

Problémy vobraně jsme měli. Po postupu se skládala sestava a byl nutný čas na souhru. Aby si kluci vytvořily automatizmy. Aby každý věděl, kde kdo stojí. AMores? Chtěli jsme hráče, který by byl hned použitelný, to se nepodařilo. Andreas je ale kvalitní, nemá však fyzičku. Sním musímečekat.

Vneděli hrajete proti Kladnu, máte soupeře už zmapovaného?

Máme je zmapované stejně jako oni nás. Vgenerálce na první jarní kolo sice prohráli se Slavií 2:3, ale byli zcela vyrovnaným soupeřem. Na podzim nám dali tři góly a zaslouženě vyhráli, máme jim co vracet.

Očekávám, že se ohradíte, ale přesto se zeptám. Berete domácí zápasy sKladnem, Bohemkou, Budějovicemi a Mostem za klíčová?

(smích) Samozřejmě, že spřímými účastníky vboji ozáchranu bychom měli vyhrát. Ale stejně se ohradím. Nerad bych to takhle stavěl. Pro nás bude klíčových 14zápasů. Liga není tak nevyrovnaná, že by se nedalo bodovat skaždým.

Máte alespoň přání, kolik bodů ztěch čtyřech zápasů chcete získat?

Ne, nezlobte se. Já takhle nepřemýšlím. Vím, kam směřujete a rozmýšlíte úplně logicky, ale chceme bodovat co možná nejvíc. Samozřejmě víme, kde máme větší šance nebo co je reálné. Nemůžu tak uvažovat nebo se bavit smužstvem.