První poločas ale patřil Hanákům. Od úvodní minuty byli aktivnější a hru měli pod kontrolou. Brankáře Kotka nejprve prověřil Kotvan, další akce následovaly, ale s vypětím všech sil je odvrátila pozorná obrana.

Ta kapitulovala ve 24. minutě, kdy dostal pěknou přihrávku Fortelný a parádní ránou do šibenice poslal Sigmu do vedení.

Na chvíli se ke slovu dostali také domácí. Muleme hlavičkoval těsně vedle, Jirásek pak nepropálil hradbu těl a u rozhodčího reklamoval nastřelenou ruku, ale marně.

Penalta se ale o chvíli později pískla. Běžela 44. minuta, jeden z domácích obránců zahrál rukou a k pokutovému kopu se postavil Pospíšil. Ten ho ale nekopl dobře a nechal vyniknout brankáře Kotka.

Ohlasy žižkovského kouče Michala Horňáka:

Ohlasy žižkovského kouče Michala Horňáka po pohárovém zápase Žižkov - Olomouc (0:1). | Video: FK VŽ

"Na začátku se projevila zkušenost prvoligového týmu, měli jsme přílišný respekt. Při prvním gólu se projevila kvalita hostů. Pomohlo nám, že Kotek chytil penaltu a poločas jsme udrželi na jeden gól," mínil trenér Michal Horňák, který si k pohárovému zápasu odskočil od reprezentačních povinností u české "jednadvacítky".

Po změně stran mohl dát Hanákům pojistku Zifčák, ale Kotek se opět vytáhl. A pak přišly chvíle Žižkova… Aktivita domácích hráčů narůstala a v 67. minutě se všichni fanoušci chytali za hlavu. Řezáč mohl střílet do prázdné branky, ale míč před ním skočil a střílel mimo tyče. V samotném závěru pak v dobré pozici neuspěl Batioja.

"Ve druhém poločase jsme se zvedli, odhodili stud a strach a od šedesáté minuty byli jasně lepší. Vypracovali jsme si gólové šance, ale neproměnili je. Je to o zkušenosti, nervozitě… Sám nevím. Ve Vyškově jsme měli tři vyložené šance, teď dvě. Musí se to zlomit. Je tady natolik kvalitní kádr, aby hrál ve vyšších patrech druholigové tabulky," dodal kouč Michal Horňák.

close Fanoušci Žižkova na tribunách při zápase MOL Cupu s Olomoucí. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Fanoušci Žižkova na tribunách při zápase MOL Cupu s Olomoucí.

close V dohrávce třetího kola MOL Cup hostila žižkovská Viktorka na domácím trávníku olomouckou Sigmu. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Fanoušci Žižkova na tribunách při zápase MOL Cupu s Olomoucí.