Fotbalisté Žižkova porazili v přestřelce 15. kola druhé ligy Hlučín 4:3. V druhém poločase byli sporně vyloučeni tři hráči domácího celku, přesto Hlučín přišel o bod za remízu až tři minuty před koncem zápasu. Výhru Žižkova zajistil Bořil.

Fotbalisté Dukly Praha si po výhře nad Sokolovem 1:0 upevnili v tabulce druhé ligy první místo a mají čtyřbodový náskok před Vlašimí. Vítězný gól vstřelil Tomáš Berger.

Hlučín - Viktoria Žižkov 3:4 (1:0)

Fotbalisté Viktorie Žižkov v divokém utkání 15. kola druhé ligy vyhráli v Hlučíně 4:3. Druhý poločas značně ovlivnila sporná vyloučení tří fotbalistů domácího týmu, přesto Hlučín držel ještě tři minuty před koncem nerozhodný stav. Vítěznou branku vstřelil povedenou tečí Bořil.

Domácí tým se v kvalitním utkání dostal po půlhodině do vedení, zápas se však začal otáčet, když dostal za nesportovní chování červenou kartu Vaněk. Žižkovský kanonýr Markovič dvěma góly po přestávce dostal hosty do vedení, navíc musel do šatny i Coufal. Hlučín i v devíti dokázal dvakrát vyrovnat těsný náskok soupeře, po gólu z 88. minuty už však rezignoval. Vyhrocený duel pak ukončil ostrým faulem a další červenou kartou Ondrušík.

Žižkov se díky výhře přiblížil vedoucímu triu druhé ligy, Hlučín zůstal beznadějně poslední.

Branky: 30. Hošek, 75. Zahálka, 87. Milutinovič - 59. a 68. (z pen.) Markovič, 82. Štoček, 88. Bořil. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Ondrušík, Hrtánek - Houžvička, Bodeček, Zawada. ČK: 40. Vaněk, 72. Coufal, 90. Ondrušík. Diváci: 726.

Hlučín: Václavík - Coufal, Hajčík, Hrtánek, Bartošák - Zahálka (90. Mozol), Milutinovič, Vaněk, Ondrušík - Hošek (66. Schulmeister), Cousens. Trenér: Bartl.
Žižkov: Vaclík - Zawada, Bodeček, Kropík, Mojta - Slodowi (75. Bořil), Folprecht (55. Súkenník), Houžvička, Čermák (55. Novotný) - Markovič, Štoček. Trenér: Pulpit.

Varnsdorf - Sparta B 2:0 (2:0)

Díky dvěma zásahům Davida Procházky do sítě Sparty B bylo loučení s podzimní části II. fotbalové ligy ve Varnsdorfu velice radostné. Nováček soutěže přivítal na svém hřišti odpoledne rezervu pražské Sparty a se svými výbornými diváky se chtěl rozloučit v posledním utkání podzimní části rozhodně výhrou a navázat tak na úspěšné domácí vystupování. Daný úkol se nakonec podařilo splnit, když o osudu zápasu rozhodl David Procházka už v první půli.

Hned ve druhé minutě nasadil ke tvrdé střele Chod, jeho pokus sparťanský brankář Švengr sice vyrazil, ale jen k nohám volného D. Procházky a Slovan vedl 1:0. Za dalších 22. minut založili domácí rychlý protiútok po levé straně na jehož konci byla přesná technická střela D. Procházky. Když pak ve druhé půli zneškodnil brankář Porcal jedinou šanci hostů Krobovi skončilo utkání dvoubrankovým vítězstvím domácích.

Branky: 2. a 24. D. Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Moudrý. ŽK: J. Procházka, Mach - Kadeřábek, Třešňák. Diváci: 1200.

Varnsdorf: Porcal - Hozda, Pimpara, Stehlík, Mach - Rudnickij, Jakobovský, Chod, Jordák - D. Procházka (86. Kotiš), J. Procházka (90. Novotný). Trenér: Křeček.
Sparta B: Švenger - Hašek, Krch, Glaser, Krob - Kadeřábek (79. Krejčí), Rada, Pavelka, Jeslínek (46. Putz) - Třešňák, Skalák (46. Jirouš). Trenér: Svoboda.

Dukla Praha - Sokolov 1:0 (1:0)

Fotbalisté Dukly Praha si v posledním podzimním kole upevnili vedení v druholigové tabulce výhrou 1:0 nad Sokolovem. Vítězný gól vstřelil už v 45. vteřině utkání Tomáš Berger, hosty od vyšší prohry uchránil gólman Jiří Bertelman.

Domácí celek poslal soupeře do kolen už po necelé minutě, kdy se po rohu dostal k tvrdé ráně Berger a jeho střela skončila v síti. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale do jasných šancí se nedostávali a zápasu dominoval pražský klub, který však další příležitosti spálil. Nejprve v 23. minutě po Vránově akci, další po přestávce.

V hlavní roli byl hostující gólman Bertelman, jenž vychytal v šanci Malého a opět Vránu. Dukla si po dnešní výhře zajistila před zimní přestávkou v čele tabulky čtyřbodový náskok.(ČTK)

Branka: 1. Berger. Rozhodčí: Hájek - Peřina, Adámková. ŽK: Malý, Berger, Šiml, Vorel - Duchnič, Mlika, Knakal, Studík, Šilhan. Diváci: 600.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Hanousek, Šiml, Malý, Berger (79. Kučera) - Přeučil (62. Vrzal), Vrána. Trenér: Kozel.
Sokolov: Bertelman - Šmerda, Knakal, Studík, Hanzlík - Dittrich, Čada, Javorský (78. Šilhan), Vaněček - Duchnič, Mlika (86. Blažek). Trenér: Látal.