Pardubičtí fotbalisté museli pro vítězství ve skupině zvítězit o devět branek. To se čekat nedalo, nicméně náskok Bohemians začali stahovat už v první čtvrthodině. Akci rozjel Černý, Icha dal míč vratkou na Hlavatého, který se trefil za zadní „klacek“.

Žižkovští poté museli nuceně střídat, jen 23 minut odehrál útočník Voltr, pro nevolnost musel předčasně do šaten.

Ve 32. minutě přetažený roh, poslal spoluhráč na malé vápno a Tischler hlavičkoval o břevno centimetry za čáru. Brankový účet první půle uzavřel znovu Hlavatý, kterému naservíroval balon Kissiedou.

Po změně stran to favoritu trvalo dlouho než přidal další zásah. Až v 82. minutě. Nicméně stál za to. Darmovzal napřáhl z dálky a vysunutého brankáře přehodil ukázkovým lobem.

Pro ofsajd neuznaný gól Žižkova:

Gól Žižkova, který nebyl pro ofsajd uznán. | Video: Deník/Michal Káva

"Byly to vlastně dva zápasy, nastupují vždy dvě rozdílné sestavy. V prvním poločase jsme udělali chyby a byli za to potrestaní. Ligová kvalita tohle prostě trestá. Máme ale čas pracovat a chyby odstraňovat," řekl k utkání žižkovský kouč Marek Nikl.

Ten viděl ve hře i posily Toulu, Serkana a Divíška. "Toula hrál dobře, to už před tím. Líbí se nám a doufám, že jeho přestup dotáhneme. Serkan se chce ukázat, zkoušíme ho a budeme se bavit, co dál. Divíšek byl u jednoho gólu, věděl hned, že udělal hloupost," usmíval se Nikl.

Jeho svěřenci odehrají v sobotu ve Vlašimi závěrečné utkání Tipsport ligy a pak je čeká další fáze zimní přípravy. "Máme soustředění v Písku, to pro nás bude ideální, že budeme mimo Prahu, spolu, poznáme se, bude to fajn," dodal žižkovský kouč.

FK Pardubice - FK Viktoria Žižkov 4:0 (3:0)

Branky: 13. Hlavatý, 32. Tischler, 34. Hlavatý, 82. Darmovzal. 

Pardubice 1. poločas: Kinský – Surzyn, Donát, Ortiz, Icha – Daněk, Tischler, Hlavatý, Kissiedou – Krobot, Černý. 2. poločas: Kinský – Kukučka, Darmovzal, Mareš, Míšek, Lupač, Brdička, Mukwelle, Jindra, Patrák, Zlatohlávek. Trenér: Radoslav Kováč.

Žižkov 1. poločas: Kotek – Řezáč, Kozojed, Divíšek – Oravec, Prošek, Hönig, Muleme – Voltr (23. Rosa), Serkan, Toula. 2. poločas: Kotek – F. Ret, Bárta, Tregler, Štrombach, Petrák, Klusák, Serkan (62. Vais), T. Ret, Sodoma, Rosa. Trenér: Marek Nikl.

Tipsport liga 2024: Žižkov - Pardubice 0:4. | Video: Deník/Michal Káva