Žižkov proti lídrovi. Po boji se radují Hanáci

Praha - Velký kus práce. Tak by se daly charakterizovat výkony žižkovské Viktorie v jarní části druhé ligy. Ve středu čekala před Vavruškovými svěřenci další velká výzva, pod televizní věž totiž dorazila Olomouc, která již téměř s jistotou kráčí zpět do nejvyšší soutěže.

19.4.2017
Zvětšit fotografii

Viktoria Žižkov - Sigma OlomoucFoto: DENÍK/ Ondřej Hanuš

Oko natěšeného fanouška zajiskřilo ihned po dvanácti minutách, kdy se musel gólman Buchta poklonit skórujícímu Pavlatovi. Netrvalo to dlouho a Olomouc začala tahat za delší konec provazu. „Šlo nám hlavně o styl hry, s tím jsem mohl být spokojený zhruba prvních dvacet minut, kdy jsme vstřelili branku. Pak se ale převaha začala přelévat na stranu hostů," řekl kouč domácích David Vavruška.

Žižkovským se nepodařilo vyrovnat

Převaha = branky. Logické vyústění přišlo po půlhodině hry, kdy se hosté dostali po slepených gólech Zahradníčka a Chorého na koně. „Jakmile přišlo zvýšení, byl jsem přesvědčen, že výsledek dotáhneme do zdárného konce," podotkl kouč Václav Jílek. Ještě více ho uklidnil i třetí gól, který vstřelil po obranné minele Opluštila znovu Chorý.

Že to nebude tak jednoduché ukázal střídající Volek. Po jeho brance pět minut před koncem druhé půle totiž domácí stále cítili šanci. „Byly to naše klasické nervy, protože soupeři se podařilo vstřelit kontaktní branku a i v závěru měl několik dobrých možností k vyrovnání," mrzelo Jílka. Žižkovským se ale nakonec vyrovnat nepodařilo a poprvé v sezoně tak vyšli z domácího zápasu bodově na prázdno.

Trenér Vavruška však byl až na výjimky s výkonem spokojený. „Musím hráčům poděkovat za dobrý výkon se zdatným protivníkem, nemusíme se za něj stydět. Možná jsme chvílemi měli až příliš velký respekt, který tam nemusel být," uzavřel domácí kouč.

Žižkov – Olomouc 2:3 (1:2) Branky: 12. Pavlata (Podrazký), 84. Volek (Pavlata) – 36. a 58. Chorý, 31. Zahradníček. Rozhodčí: Berka – Vlasjuk, Kubec. ŽK: Urbanec, Engelmann – Štěrba. Diváci: 623. Žižkov: Hrubeš – Hašek (35. Trýzna), Opluštil, Švejdík, Šandera – Podrazký (79. Jelínek), Pavlata, Krystan – Urbanec, Dočekal, Engelmann (79. Volek).

Další výsledky: Třinec - Znojmo 2:1, Prostějov - Opava 2:4, Pardubice - Vlašim 1:1, Táborsko - Ústí nad Labem 2:0, Vítkovice - Frýdek-Místek 3:2, Varnsdorf - Sokolov 2:2, České Budějovice - Ostrava se dohrává ve čtvrtek od 17 hodin před kamerami ČT.

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Obyvatelé hlavního města v minulosti hlasovali výrazně „pravicověji“ než lidé z ostatních regionů. Očekává se to i tentokrát, jak potvrdila také naše předvolební sonda. Praha je tradiční baštou pravice a liberálně orientovaných stran. Minulé parlamentní volby v roce 2013 opanovala v hlavním městě TOP 09. Hlasovalo pro ni přes 23 procent voličů, zatímco na celostátní úrovni jen 12, což stačilo na republikové čtvrté místo.

Letošní volby do Sněmovny nejsou podle Zemana zásadní ani zlomové

Letošní volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové, to je jen reklamní kampaň, řekl dnes prezident Miloš Zeman novinářům po odevzdání hlasu v základní škole v pražských Stodůlkách. Zopakoval, že sestavením vlády pověří vítěze voleb. Svůj hlas dal zřejmě Straně práv občanů (SPO), kterou před lety zakládal a která dřív nesla jeho jméno ve svém názvu. Zemana do volební místnosti doprovodila jeho manželka Ivana.