Fotbalový trenér Josef Csaplár skončil na lavičce Žižkova. A doprovodí ho i v červnu s pompou vítaný sportovní ředitel Pavel Kuka. „Odvolání trenéra Josefa Csaplára a sportovního ředitele Pavla Kuky je reakcí na neuspokojivé výsledky klubu a postavení v ligové soutěži, které neodpovídá vytvořeným pod-mínkám ani předsezónním ambicím Viktorie Žižkov,“ zní prohlášení viceprezidenta klubu a člena představenstva Michala Kuciána.

Csaplárovi a Kukovi setnuly hlavu hlavně zápasy na cizí půdě. Ani oni, ani předchozí kouč Stanislav Griga, nedokázali mimo Žižkov totiž ani jednou bodovali a jsou na dně tabulky. „Po dvanácti kolech vnímáme situaci týmu jako reálný boj o setrvání v nejvyšší soutěži,“ říká Kucián.

O nástupci se rozhodne v nejbližších dnech. Podle spekulací by jím mohl být i Zdeněk Ščasný.

Mise „Žižkov“ Josefa Csaplára a snaha vytvoření klubu západního střihu trvala pouhých sedm zápasů -tedy 55 dní. Vedení posledního celku ligy jednomyslně odvolalo jak „neúspěšného“ trenéra, tak i sportovního ředitele Pavla Kuku. „Nechci se k tomu vyjadřovat, třeba později,“ zněla nejčastěji odpověď. Bývalý kouče Viktorky nechce prokazatelně klub ani sebe poškodit.

Pane Csapláre, překvapilo vás rozhodnutí představenstva?

Nechci a nebudu se vyjadřovat.

Dobře. Nedovedu představit, jak odvolání probíhá. Můžete ho popsat?

Jste v kabině, připravujete nějaké plány na trénink, otevřou se dveře. Přijde za vámi člen představenstva (viceprezident klubu Michal Kucián, pozn. red.), řekne, že s vámi chce mluvit. Odeberete se tedy do místnosti, kde vám oznámí, že představenstvo rozhodlo, že sportovní ředitel a trenér jsou s okamžitou platností odvoláni. Předá vám papír, kde je to sepsané. Vezmete tužku a podepíšete, že jste to převzal. A je to vyřešené.

Pak se vrátíte do kabiny…

…Kde to ten člověk oznámí mužstvu. Já jsme v tu chvíli ještě provedl zhodnocení nedělního zápasu, rozloučil jsem se s nimi. A bylo to.

Viděl jste v očích hráčů šok nebo překvapení?

Otázka pro hráče…

(Já i ostatní kluci jsme něco podobného čekali, situace není dobrá, muselo něco přijít – kapitán týmu Luděk Stracený)

Co se podle vás skrývá za nezdarem vaším, pana Kuky a tedy i týmu?

Já bych k tomu v dané věci řekl, že se nechci, nemůžu a nebudu vyjadřovat.

Dobře. Neskrývají se za černou sérií Žižkova třeba neshody v kádru?

Já můžu říct, že neshody v kádru nebyly žádné.

Co je pro vás největším zklamáním?

Nebudu a nechci se k tomu vyjadřovat.

Hned po nástupu jste mluvil o vybudování klubu západního střihu, s odstupem, za ty dva měsíce, bylo to reálné u klubu jako je Žižkov?

Nemůžu a nechci se k tomu vyjadřovat. Možná někdy, ale momentálně ne. Neberte to osobně. Odpovídám standardně.

Asi vím jak odpovíte na další, trochu konfrontační otázku. Máte vedení něco za zlé, nebo jejich krok chápete?

Nemůžu, nemůžu se k tomu vyjadřovat.

Co teď budete dělat, máte možnost vrátit se jako skaut do Evertonu?

V dané chvíli je to předčasná otázka. Jsou tu aktuálnější problé-my, které se musí vyřešit. Otázka, co budu dělat dál, kam se vrátím nebo nevrátím. To je otázka další budoucnosti. Ne dneška.