Domácí si byli vědomi, že vedoucí Dukla ztratila dva body v Třinci a v případě vítězství by jí stáhli na tříbodový rozdíl.

„My jsme nedokázali skórovat z několika stoprocentních příležitostí. Byla tam i tyč. Tyto věci se musí dávat. Soupeř dostal míč do branky po jedné střele a druhou branku jsme mu sami nabídli chybou, kdy Houžvička zahrál malou domů,“ postěžoval si na klubových stránkách kouč Viktoriánů Martin Pulpit.

Nevidí to ale černě. „Nedá se nic dělat. Hráči mají pět dní na to, aby se pokusili o reparát,“ dodal.Na hřiště přivedli své týmy bratři Procházkovi. Žižkovský kapitán V úvodu zápasu Kladenští dvakrát zahrozili, ale poté převzali otěže utkání domácí. Ti si vytvořili několik nadějných příležitostí, ty ovšem nedokázali využít a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového sta­vu.

Ten se změnil v 52. minutě, kdy se po zemi k tyči trefil kladenský kapitán Jan Procházka, bratr žižkovského kapitána Tomáše, který ale tentokrát v základní sestavě nenastoupil.

Druhý úder si hosté přichystali na 75. minutu, kdy se po rychlém protiútoku prosadil Sklenář. Ten tak pečetil na překvapivou výhru kladenského týmu 2:0!

Škoda, Žižkov tak ztratil tři body v honbě za Duklou…

Viktoria Žižkov - SK Kladno 0:2 (0:0)

Branky: 50. Procházka, 74. Sklenář. Rozhodčí: Bílek, Filipek, Pospíšil. ŽK: Kolář, Brabec, Šťastný - Puchmertl, Procházka. Diváků: 1340.

Žižkov: Kolář - Šťastný, Brabec, Kropík, Čermák - Slodowy (71. Súkeník), Novotný, Houžvička (76. Procházka), Zapalač (81. Bodeček) - Bořil, Mašek. Trenér: Pulpit.

Kladno: Jakubov - Procházka, Rendla, Macháček, Hajník - Puchmertl (78. Bartoš), Holub (86. Radosta), Čurda, Kabele - Štverák (64. Sklenář). Trenér: Peřina.