Během zimní přípravy se týmy pokaždé snaží vyhnout soupeřům, se kterými se utkají v úvodních ligových kolech. V tomto případě to ale nevyšlo úplně podle představ, protože zápas Bohemians Brno se odehraje hned v prvním jarním kole za tři týdny.

„Nechtěné“ finále

„Není to ideální, ale nedá se nic dělat. Sedneme si a vymyslíme, jak sestavu poskládáme,“ přiznal trenér Brna Roman Pivarník, který má za sebou úspěšné působení na lavičce svého dnešního soupeře.

Ve finále se utkají soupeři, kteří v odehraných čtyřech zápasech turnaje nenašli ani jednou přemožitele. Bohemians postupně porazili Táborsko, Varnsdorf, Olympii a včera Hradec Králové, brněnská Zbrojovka uspěla v duelech s Pardubicemi, Znojmem, Skalicí a naposledy Frýdkem.

Soustředění v Turecku

Klokanům bude zřejmě i během dnešního finále chybět trenér Hašek a lavičku bude mít na povel asistent Slezák. Hlavní kouč léčí nachlazení a má tak čas v klidu balit kufry, jelikož hned zítra výprava z Ďolíčku odlétá na soustředění do Turecka. Odletí s vizitkou čerstvého šampiona Tipsport ligy?

Tipsport liga: Semifinále Final four
Bohemians -  Hradec Králové 2:1 (1:0)
Branky: 27. Tetteh, 77. Šmíd 83. Kropáček.

Bohemians 1. poločas: Fryšták Dostál, Krch, Hůlka, Kocič Reiter, Hašek, Jindřišek, Luts Mašek Tetteh. 2. poločas: Kouba Bartek, Krch (62. Šmíd), Bederka, Urdinov (90. Vrána) Záviška, Vaníček, Jindřišek, Dias Nečas Kabajev.

Brno Frýdek-Místek 4:2 (3:0)

Branky: 28. Pilík z penalty, 39. vlastní Bialek, 45. Kratochvíl, 76. Musefiu 54. Šumský, 90. Honiš.

Dnešní program:
11.00 zápas o 3. místo Hradec Králové Frýdek-Místek
13.30 finále Bohemians Brno