„Dostali jsme možná facku v pravou chvíli. Někteří si myslí, že to půjde jenom fotbálkem. Pokud nezačneme válčit a nedáme tomu víc důraz a agresivitu a nebude víc týmový výkon, tak narazíme i v lize,“ měl jasno 55letý kouč po utkání s Viktorií Žižkov. Měl proč. Hosté dostali všechny góly ze standardek či centrů, které přiletěly ze strany. V podání Příbrami se jedná o dlouhodobou bolest. Nyní se ale jedná o červené varovné světlo před blížícím se startem jarní části druhé nejvyšší soutěže.

Z toho nám dali čtyři góly. Měli jsme s tím problém celou přípravu. Musel jsem v kabině trošku zvýšit hlas, protože se mi zápas nelíbil. Bylo vidět, že jsme si zvykali na přírodní trávu. Žižkov nás porazil důrazem a agresivitou. Opticky jsme byli víc na míči,“ shrnul Krejčí.

Muris Mešanovič, nová posila Dukly.
Druholigová přestupová pecka! Na Julisce se hlásí Muris Mešanovič

Vše mohlo být úplně jinak. Příbram měla na začátku dvě stoprocentní šance. Ani jedna ale neskončila v brance a ta udeřili Pražané. Ve 14. minutě otevřel skóre Divišek. Domácí se dostali až do vedení 3:0, až v tu chvíli se prosadili hosté. Nakonec ale Viktoria zvítězila 4:2.

„Bylo vidět, že přechodová fáze v celku byla slušná. V některých momentech ale chyběla finální fáze, že jsme nedohráli situace tak, jak měli, což nás ale pronásleduje celou dobu,“ shrnul Krejčí. Tomu se líbil výkon čerstvé posily Vojtěcha Hory, který byl asistentem u obou gólů hostů. Generálkou na jaro bude pro Příbram duel s Ústím nad Labem příští sobotu od 11 hodin.

Trenér Viktorie Žižkov Marek Nikl.
Chceme kvalitní posilu do základní sestavy, má jasno kouč Žižkova Marek Nikl

Viktoria Žižkov – Příbram 4:2 (1:0)

Branky: 14. Divíšek, 54. Tregler, 61. Kovinić, 74. Ret – 65. Fall, 86. Novotný.

Žižkov: Bajza - Řezáč, Divíšek, T. Ret, Muleme - Jirásek, Petrák - Prošek, Rosa, Hönig - F. Ret. Střídali: Kozojed, Tregler, Kovinić, Rulf