Tvrdě vybojované tři body. Letenský tým předvedl v prvním jarním střetnutí dvě odlišné tváře. V tomto směru nic moc nového. Po dobrém úvodu přišlo trápení a především bránění jednobrankového náskoku, který už v páté minutě zařídil Stanciu pěknou ranou zpoza pokutového území. „Střela se mi povedla. Jsem rád za první gól v novém dresu. Navíc máme tři body a jsme blíže druhému místu,“ prohlásil rumunský špílmachr.

Druhá půle přinesla sparťanské trápení 

Dobrý výkon domácích ale netrval příliš dlouho. „Pětadvacet minut v prvním poločase a začátek druhé půle jsme měli dobrý. Se zbytkem utkání nejsem spokojený. Musíme hrát celou dobu, jak si řekneme. Byl to takový typický první zápas po dvou měsících pauzy,“ ohodnotil představení svého týmu Andrea Stramaccioni.

Slovan sice měl ve druhém půli územní převahu, ale dostal se pouze do dvou velkých šancí. Bosančič nejprve střílel z dobré pozice po otočce doprostřed brány, kde číhal připravený Nita. O chvíli později stejný hráč centroval do vápna, kde se míč po závaru dostal k Coufalovi. Ten ale z těsné blízkosti nedostal míč přes Vatajelua, který ho vykopnul z brankové čáry.

Lafata vybojoval penaltu 

„Určitě jsme nechtěli jen bránit jednobrankové vedení. Ale postupem času jsme ztratili podporu od krajních dvojiček. Poslal jsem do hry Plavšiče a Lafatu, čímž jsem dal signál, že chceme navýšit vedení, ale gól ze hry už se nám vstřelit nepodařilo,“ uvedl italský kouč.

Střelecký úspěch však Sparta přece jen v samotném závěru zaznamenala. Lafata vybojoval penaltu a vypadalo to, že ji chce i střílet. Míč si ale vzal Kanga, zkušený střelec mu ho s mávnutím ruky přenechal, ale nakonec nemusel tolik litovat. Další zimní posila zapsala úspěšný zásah.

„Diskutovali spolu, ale nevím, co si řekli. Ze základní jedenáctky byl určený Kanga, tak si vzal balon. Ale když je ‚Lafi‘ na hřišti, jedničkou je on,“ okomentoval „nedorozumění“ Stramaccioni.

Holoubkův návrat 

Po dlouholetém působení u sparťanských týmů se poprvé v roli soupeře objevil na Letné kouč David Holoubek. Lodivod Slovanu však neměl příliš důvodu k radosti. Premiéra na nové lavičce mu nevyšla podle jeho představ.

„První poločas jsme prospali, byli jsme vystrašení. Když jsme inkasovali v páté minutě, problesklo mi hlavou, aby z toho nebyl debakl. Ve druhé půli ale z kluků spadl ostych, zasloužili jsme si gól,“ podotkl Holoubek.