Atributy, naprosto běžné při fotbalovém souboji Sparty a Slavie, byly včera k vidění na Strahově, kde sparťanky v rámci šestého kola první ligy žen hostily rivalky ze Slavie. Zápas skončil remízou 1:1.

„U nás v ženském fotbale je Sparta a Slavia něco jako ve Španělsku Barcelona s Realem, oba týmy jsou jinde než ostatní celky,“ řekl před zápasem trenér Sparty Dušan Žovinec.

A je to přesně tak. Hráčky pražských „S“ nemají v lize konkurenci a před včerejším zápasem ještě neztratily ani bod. Slávistky byly lepší díky o deset vstřelených gólů lepšímu skóre. Slavia 38:1, Sparta 28:1.

Do utkání vlétly lépe fotbalistky Slavie, které se také zásluhou trefy Petry Divišové dostaly do vedení. Postupem času ale technická hra ustupovala a zápas byl spíše tvrdým bojem o každý metr trávníku. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

A ve stejném duchu se pokračovalo i po přestávce. Sparťanky byly v útočení o něco aktivnější, ale do žádných vyloženějších šancí se neprobojovaly. Pomohlo jim až nedorozumnění ve slávistické obraně, po kterém Irena Martínková pohodlně „uklidila“ míč do opuštěné branky.

„Prvních deset minut bylo našich, ale pak holky přestaly hrát. To je náš problém, že my se přizpůsobujeme hře Sparty, která nakopává míče a my se s tím nedokážeme srovnat,“ hodnotil po zápase kouč slávistek Jan Bauer.

„Možná tam byla v prvním poločase penalta, ale rozhodčí nepískla. Bylo tam více chyb. Nevím, čeho se rozhodčí bojí. Byl tam zákrok na červnou kartu… Remíza asi zasloužená. Mohli jsme vyhrát, ale škoda naší chyby gólmanky. To se stává, pak nás naopak podržela,“ dodal.

„Bylo to klasické derby. Hodně bojovné,“ pokyvovala hlavou kapitánka Slavie Blanka Pěničková.

„Měli jsme suprový začátek, ale ve druhé půli jsme se uchýlily ke hře, která je pro derby typická. Sparta nakopává míče, my se snažíme hrát kombinačně. Bohužel jsme nezvládly je hrát naší hru a naopak my se jejich nakopávání přizpůsobily. Z tohoto pohledu mne to mrzí, nicméně když to vemu výsledkově, tak je remíza spravedlivá,“ hodnotí kapitánka Slavie.

„Slavia šla po naší chybě rychle do vedení. My jsme se vůbec nemohli dostat do hry, protože jsme kazili jednoduché přihrávky, nebyli jsme v pohybu. O přestávce jsme chtěli po krajních bekyních více útočení. To se povedlo, vyrovnali jsme. Plichta byla zasloužená,“ řekl k utkání kouč Sparty Martin Šeran, který ještě v minulé sezoně vedl družstvo Slavie.