Z reproduktorů zní oficiální znělka milionářské Ligy mistrů. K zápasu právě nastupuje ČAFC Praha proti Fóru Ukrajinců. O pár kilometrů dál změří síly Újezd nad Lesy a Rapid Malešice. První zápas začíná s několikaminutovým zpožděním a na domácích příznivcích je vidět „mírná“ nespokojenost z přítomnosti médií a zástupců Pražského fotbalového svazu. Když rozhodčí odpíská první sporný okamžik proti ČAFC, zvedne se vlna nevole. „Poslali sem osm kamer a ten rozhodčí se hned pose… Za to můžou na svazu,“ křičí jeden z přítomných.

To už se ale Újezd v druhém souboji raduje z první branky. „Tady bylo odehráno už pět minut a na ČAFCe se ještě nehrálo. Svaz to měl pohlídat,“ bouří se prezident Újezdu Miroslav Bareš. První poločas ale končí dvoubrankovým vedením „jeho“ týmu. Zatímco v Záběhlicích, kde ČAFC nastupuje, příznivkyně hostujícího celku zjišťují, který z hráčů má povolení k trvalému pobytu, na hřišti „zatím“ vedoucího celku tabulky se poločasová přestávka nezvykle protáhne. „Čekáme, až začnou hrát i na ČAFCe, ať je to fér.“

Druhé dějství ostře sledovaných bitev na postupujícím nic už nemění. Újezd sprchou šampaňského slaví po vítězství 3:0 postup, zatímco po remíze 1:1 v Záběhlicích příliš do zpěvu není. „Újezd měl tvárnějšího soupeře,“ říká zklamaně fanoušek ČAFC.

Náladu domácích ještě umocní potyčka, při které hostující divák vykřikne: „Ukrajince si nekoupíte!“ a dostává semurázné odpovědi v podobě spršky sprostých slov a několika zápasnických chvatů.