Favorita jde nejen překvapit, ale i překvapovat. Aneb po senzační remíze 1:1 ve Valencii uhráli fotbalisté Slavie doma se stejným soupeřem v Evropské lize ještě sensačnější plichtu 2:2. Skoro celý poločas byli přitom oslabeni po zbytečném vyloučení Šenkeříka!

A přesto srovnali stav z 0:2! Nejprve se v 79. minutě po rohu Grajciara trefil Janda, o tři minuty později po Hlouškově průniku Grajciar.

Valencii tak může mrzet, že hrála až příliš profesorsky, a nepřetavila velkou převahu ve více branek. I fakt, že jí rozhodčí neuznal v první půli regulérní branku pro domnělý ofsajd.

„Není možné, aby tak výrazně lepší celek nevyhrál. Polovinu viny nese sudí,“ čílil se Unai Emery, kouč Valencie.

Přitom favoritovi hrálo všechno do karet: už ve 22. minutě proměnil Joaquín penaltu, těsně po obrátce zvýšil krásnou dalekonosnou střelou Maduro. A hned poté se nechal po druhé žluté kartě naprosto zbytečně vyloučit Šenkeřík.

„V tu chvíli mi dobře nebylo a myslel na to, aby se neopakoval zápas s Lille. Vidíte, že ve fotbale je možné všechno,“ pravil upřímně slávistický trenér Karel Jarolím.

A mrzel ho jen fakt, že opět musel střídat gólmana Romanovse, který se – poté, co se vrátil z marodky – opět rychle zranil. „Řídí to seshora Martin Vaniak. Říkal, že se ho nezbavíme,“ zažertoval Jarolím na adresu současné slávistické dvojky.

To, že byl v poslední minutě vyloučen Baraja, už na výsledek nemělo vliv. Takže: v duelu, který byl zasvěcen památce zesnulého Františka Veselého, se konal zázrak, bez přehánění.

A resumé? Sešívaní stále živí malou šanci na postup ze skupiny Evropské ligy. Valencia si naopak situaci zkomplikovala.

Slavia – Valencia 2:2

Poločas: 0:1

Branky: 79. Janda, 82. Grajciar – 22. Joaquín z penalty, 47. Maduro

Slavia: Romanovs (28. Vaniak 2) – Krajčík 2, Čelůstka 3, Vomáčka 3, Hubáček 4 – Grajciar 2 (85. Šmicer), Suchý 2, Trapp 3, Hloušek 2 – Šenkeřík 5, Naumov 4 (46. Janda 2). Trenér: Jarolím.

Valencia: Moya 3 – Bruno Salto 4, Navarro 3, Madura 2, Mathieu 3 (70. Del Horno) – Marchena 3, Baraja 3 – Joaquín 3, Silva 3 (58. Hérnandez 3), Mata 2 (64. Alba) – Žigič 4. Trenér: Emery.

Rozhodčí: Moen 5 – Larsen, Wiken (všichni Norsko). ŽK: Šenkeřík, Grajciar, Šmicer – Hérnandez, Mathieu, Baraja. ČK: 48. Šenkeřík – 90. Baraja. Diváci: 10 624.