„Turnaj se vyprofilovala když odečtu z minulého ročníku vězeňskou službu a policii, kteří byli fotbalově někde úplně jinde, kvalita týmů šla nahoru,“ přiznal Jan Pátek kapitán týmu Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond.

Jeho partě a týmu Centra, který se mohl pyšnit nejpočetnějším a nejhlasitějším zástupcem fanoušků, nakonec zbyl pověstný Černý Petr a třetí nepostupové místo ve skupinách.

Pořadí skupiny A: 1. Chillicom, 2. Trigema, 3. Centra

Pořadí skupiny B: 1. Electro World, 2. Edenred, 3. PGRLF

V semifinále porazil tým Electro World soupeře z Trigemy a Chillicom si poradil s týmem Edenred. Poražaní semifinalisté se utkali mezi sebou a díky gólu v poslední vteřině slavila výhru 2:1 a bronz Trigema. Finále bylo vyrovnané a po zápase platil stav 1:1. Došlo na penaltový rozstřel, v něm selhal jeden střelec Chillicom a protože Electro World byl neomylný, bylo jasno.

„Soutěž měla svojí úroveň. Nejde o turnaj příchozích, ale těch, kdo hraje amatérské soutěže nebo alespoň pravidelně rekreačně,“ míní Jan Pátek. „Já jsem na svůj tým pyšný. Zúčastnili jsme se i minulého ročníku a když to srovnám, byli jsme důstojným soupeřem všem. I když jsme skončili šestí, jsme spokojení,“ dodal kapitán PGRLF.

A kdy bude další kolo? Šestého října. A není důvod měnit místo, tedy na viděnou opět v Čakovicích.

Konečné pořadí:

1. Electro World

2. Chillicom

3. Trigema

4. Edenred

5. Centra

6. Podpůrný a garanční lesnický a rolnický fond

Chtěli jsme si to užít a výhra byla třešničkou, těší kapitána vítězů

Velká radost vypukla po vítězné finálové penaltěv týmu Electro World. Tato parta porazila Chillicom v rozstřelu 3:1 a mohla si jít pro zlaté medaile.

„Penalty jsou loterie a díky bohu, že jsme trefili ta správná čísla,“ směje se kapitán týmu Pavel Malý.

Jak se vám líbil čakovický turnaj?

Naprosto skvělá atmosféra, parádní týmové výkony, pořadatelsky na jedničku a navíc po tak dlouhé době sociální distance jsme rádi za každý okamžik normálního života, natož sportovního. (usmívá se)

Věřili jste si, že byste ho mohli vyhrát?

Primárně jsme si to šli užít, což se povedlo. Výhra je onou pověstnou třešničkou, která nás velmi těší.

Pavel Malý ze společnosti Electro World.Pavel Malý ze společnosti Electro World.Zdroj: Electro WorldPotkali jste nejsilnějšího soupeře opravdu až ve finále?

Týmy byly vyrovnanéa někdy jsme měli i trochu toho pověstného štěstíčka, ale to ke sportu prostě patří. Nejtěžší soupeř nás ale opravdu čekal až ve finálovém zápase, kde jsme se mohli radovat až po penaltovém rozstřelu.

Jaké bylo z vašeho pohledu finále?

Oba týmy vstoupily do utkání nebojácně a po několika šancích na obou stranách padly i dvě hezké branky. Po závěrečném hvizdu byla remíza spravedlivá. Penalty jsou loterie a díky bohu, že jsme trefili ta správná čísla. (směje se)

Šli jste někam úspěchspolečně oslavit?

To se nám bohužel nepovedlo. Naše dopravní prostředky a vidina ještě dvou pracovních dní před námi byly proti nám.

Chodíte si spolu občas někam zahrát? Ani amatérský turnaj se určitě nedá odehrát bez pár tréninků.

Jsme složeni z bývalých i stále hrajících fotbalistů z amatérských soutěží, takže každý většinou trénuje ve svém klubu. Pokud ale máme příležitost na nějakém firemním setkání, zahrajeme si nejen fotbal.

Postoupili jste do semifinále, kde se pak bude hrát o postup na celostátní finále. Viděli byste se tam rádi?

Máme rádi výzvy a samozřejmě se o to popereme, pokud nám práce a zdraví všem dovolí.