„Krásné počasí, mezi týmy ty tradiční i několik nováčků a řada skvělých sportovních výkonů. Z mého pohledu se další kolo Zaměstnanecké ligy vydařilo a jsem přesvědčený, že pro mnoho fotbalistů a týmů už jde o tradiční a pevnou součást fotbalového kalendáře,“ řekl Martin Rumler, šéfredaktor regionu Praha a střední Čechy.

close Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice Mezi pěticí účastníků byly tři tradiční týmy (Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Fortuna Game a Trigema) a také dva nováčci (D-Plus a Monolity Sarmat). Hrálo se systémem každý s každým na 2x 10 minut s tím, že nejlepší dva celky společné tabulky si zahrají o první místo a další dva o bronz.

Pomyslého Černého Petra v podobě pátého místa si nakonec vytáhli fotbalisté Trigemy. V zápase o třetí místo přehráli členové týmu Monolity Sarmat 4:0 Fortunu a ve finálovém zápase rozhodl jediný gól, vstřelili ho hráči D-Plus a na krajské policejní ředitelství, hlavního favorita turnaje, zbylo stříbro.

Ze zápasu o třetí místo:

Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice: Ze zápasu o 3. místo. | Video: Deník/Michal Káva

Výsledky

Základní skupina: Krajské ředitelství policie Hlavního města Prahy - Trigema 8:1, D-Plus - Monolity Sarmat 2:1, Fortuna Game - KŘPHMP 1:2, Fortuna - Trigema 6:0, KŘHMP - Monolity Sarmat 3:3, Trigema - D-Plus 1:4, Fortuna - D-Plus 0:2, Fortuna - Monolity Sarmat 0:9, Trigema - Monolity Sarmat 1:7, KŘPHMP - D-Plus 3:3.

O 3. místo: Monolity Sarmat - Fortuna 4:0

Finále: D-Plus - KŘPHMP 1:0

Konečné pořadí close Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice

1. D-Plus Projektová a inženýrská

2. Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy

3. Monolity Sarmat

4. Fortuna Game

5. Trigema

Kapitán vítězů Karel Janoch: Bylo to příjemné odpoledne v přátelské atmosféře

Poprvé se zúčastnili a hned vyhráli. Fotbalisté týmu D-Plus Projektová a inženýrská. Neprohráli ani jeden zápas a zaslouženě se jim na krku houpaly zlaté medaile. "Těšíme se na další turnaj," usmíval se kapitán vítězů Karel Janoch.

Jak se vám líbil turnaj Zaměstnanecké ligy?

Turnaj byl dobře připraven. V Čakovicích jsme strávili příjemné odpoledne v přátelské atmosféře.

Byli jste na něm poprvé, jakou jste očekávali úroveň?

Úroveň jsme po pravdě očekávali trochu nižší, i když mužstvo Monolity Sarmat jsme znali už ze zimního halového turnaje a věděli, že jsou velmi dobří.

Měli jste nějaké ambice a plány nebo jste prostě čekali, že uvidíte, jak to všechno bude?

Plány jsme žádné neměli už proto, že jsme se zúčastnili poprvé.

Máte v týmu i aktivní fotbalisty?

Všichni naši hráči byli nebo jsou aktivními fotbalisty. Z našich účastníků turnaje aktivně hraje fotbal pět hráčů, od okresního přeboru po krajský přebor.

close Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice

Jak nároční soupeři byli policisté? Utkali jste se s nimi dvakrát - remíza a finálová výhra.

Velmi těžký soupeř s výbornými fotbalisty. Finále rozhodl náš brankář, který nejprve zlikvidoval stoprocentní šanci a pak rozhodl přesnou střelou z dálky.

Postoupili jste do další fáze turnaje. Jak se těšíte a co od toho očekáváte?

Na další turnaj se těšíme a očekáváme, že si užijeme příjemné odpoledne a zahrajeme si fotbal s kvalitními soupeři.

Zaměstnanecká liga Deníku, Praha - Čakovice. Finálový zápas. | Video: Deník/Michal Káva