Trpišovský si díky otevřenému měšci čínských majitelů postavil kádr k obrazu svému. Hráčům během zimní přípravy ordinoval aktivní herní styl, tým věřil, že bude na jaře úspěšný. Ale první facka přišla nečekaně brzy. Na půdě posledního celku tabulky.

Odhalená slabina 

Jihlavané zasadili sešívaným úder hned v úvodu utkání po perfektně sehraném brejku. Naplno tak odhalili největší slabinu současné Slavie. „Už v přípravě jsme dostali hodně gólů po průniku ze strany. Ani v Jihlavě jsme si nepohlídali podhrotového hráče soupeře, který byl volný a dal gól,“ láteřil po utkání slávistický kouč.

Zároveň vysvětlil, kde nově se tvořící sestavu tlačí kopačka. „Máme problém s nabíráním hráčů, koukáme po míči a ne po hráčích nabíhajících do vápna. Gól nám dal Pavel Dvořák, na kterého jsme se měli napojovat ze středu zálohy, nebo ho nechat stoperům. Ta rychlá branka samozřejmě určila celý ráz utkání,“ uvědomoval si Trpišovský, který překvapil už před výkopem.

Měl spoustu šancí 

Na hřiště poslal nečekaně základní jedenáctku pouze s jedním útočníkem. Navzdory tomu, že většinu přípravy odehráli slávisté na dva. Proti papírově slabé Jihlavě vyrukoval na hrotu pouze s kapitánem Škodou.

„Milan hrál výborně, měl spoustu šancí,“ zastával se svého rozhodnutí Trpišovský. „Na můj vkus jsme se ale málo prosazovali po stranách hřiště. Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit a pak přidat dalšího útočníka. Navíc jsme posledních asi dvacet minut hráli na tři útočníky a bylo to ještě horší,“ povzdechl si kouč červenobílých.

Bez vstřelené branky 

Ztráta v Jihlavě určitě nebyla zanesena v jarních kalkulacích Slavie. Porážka 0:1 znamená hned na úvod druhé části ligy značnou komplikaci. „Jak velká bude, uvidíme až v dalším průběhu soutěže. Pro mě je hlavním zklamáním, že jsme nedali gól, což se nám v přípravě nestávalo,“ podotkl Trpišovský.

 Na hře Slavie přes porážku byly patrné změny. Rozhodně nechyběl aktivní presing soupeře, se kterým měli méně obratní Jihlavané po celý zápas problémy. Zajímavé bylo sledovat i velmi aktivní hru brankáře Koláře. Až na moment z 63. minuty, kdy hodně daleko od své branky sestřelil Ikauniekse.

Slavia nevyhrála v Jihlavě pošesté v řadě 

„Byl jsem poměrně klidný, za ním byl ještě stoper Kúdela,“ komentoval situaci trenér. „Útočník šel do souboje chytře. Byla to samozřejmě nepříjemná situace, věděli jsme, že Ikaunieks bude hrát hodně nahoře, půjde do náběhů, je na to výborný. Ondra nás proti hráčům, jako je on, v dalších dvou třech situacích zachránil.“

Co se však Slavii zachránit nepodařilo, byly tři body. Sešívaní tak nevyhráli v Jihlavě pošesté v řadě, Trpišovský na Vysočině ještě neuspěl nikdy. „Jihlavu mám rád, ale jak se tady objevím na stadionu, mám problém. Už jsem tu prohrál popáté,“ kroutil hlavou kouč.

„Vím, že jsme nic nepodcenili, byli jsme tady na jejich generálce, pracovali jsme i s videem ze zápasů soupeře, připravovali jsme se poctivě. Do utkání jsme dali maximum, ale nestačilo to. Ostuda je, že jsme tu nedali gól,“ uzavřel nepovedenou premiéru u slavného klubu Jindřich Trpišovský.