Formou tzv. podtisku ho tvoří stovky či spíš tisíce jmen hráčů či jiných osob, jež se zapsaly do stoleté historie klubu.

První čtyřgólový kanonýr

Teprve dvaadvacetiletý slovenský útočník Patrik Zajac je v něm teprve čtvrt roku, ale i tak si už jistojistě vysloužil jedno z nejčestnějších míst na monumentu z vyšehradských jmen.

V zápase s Blšany totiž vstřelil čtyři góly, a to se v dresu Slavoje v zápase třetí ligy dosud nikomu nepovedlo.

„Ani mě se to dosud nikdy předtím nepovedlo. Jen jednou jsem dal hattrick, ale to bylo ještě v žácích za 1. FC Košice,“ prozradil na sebe Zajac.

Ještě nedávno prvoligový tým Chmelu, který ovšem letos nezadržitelně míří do divizního propadliště, na něj bude mít obzvlášť hořké vzpomínky. „To je pravda, Blšanům jsem dal totiž celkem šest gólů. První dva na podzim ještě v dresu Vlašimi,“ připomněl. To bylo v září a Vlašim tehdy vyhrála 10:1¨.

Cílem je 15 gólů a skok výš

Ve Vlašimi, kam zamířil před touto sezonou poté, co se neprosadil do kádru druholi-gového nováčka Sparty Krč, se na podzim Zajac trefil celkem šestkrát, na jaře v dresu Slavoje zatím pětkrát. Poprvé to bylo před týdnem v Kolíně, kde tak položil základ k výhře „šemíků“ v poměru 2:1.

„Rád bych měl na konci sezony tak patnáct gólů, takže mi chybějí ještě čtyři. To by byl pro mě dobrý odrazový můstek směrem výš. Chci hrát v nejvyšší soutěži a je mi jedno, jestli tady nebona Slovensku.“

Nejraději by to zkusil ve Slavii

Jméno Zajac přitom není fotbalové Praze tak docela neznámé, Patrikův otec totiž působil v osmdesátých letech ve Slavii.

„Bylo to v době, kdy za ni hrál její současný trenér Karel Jarolím, podobně jako například Luboš Kubík a Ivo Knoflíček. A také gólman Juraj Šimurka. Otec o té době rád mluví. Pokud bych si mohl vybrat, stejně jako on bych to rád zkusil ve Slavii. Vždyť bude hrát možná znovu v Lize mistrů,“ dodal s úsměvem Zajac.

„Patrik je fajn člověk a dobrý fotbalista. Ale že dá čtyři góly, to jsem opravdu nečekal.“
Jiří Hruška, trenér Slavoje Vyšehrad