Bývalý reprezentant, který do Sparty přišel před dvěma roky, už s prvním mužstvem neabsolvoval nedávné soustředění v Las Palmas a trénuje s juniorkou. "O tom, že Roman Bednář dostane povolení hledat si nové angažmá, jsme rozhodli těsně před naším odjezdem na Kanárské ostrovy," řekl novinářům Lavička po přípravném zápase s Žilinou (1:1).

Bednář na Letné zpočátku plnil především roli spolehlivého náhradníka prvního útočníka a kapitána Davida Lafaty, ale postupně ubývaly jeho góly i minuty na hřišti. V podzimní části první ligy v pěti utkáních ani jednou neskóroval.

"Je potřeba říct, že pro Spartu odváděl dobré služby. V období, kdy naskakoval třeba až v průběhu zápasů, byl velmi platným hráčem. Pak dílem zranění i toho, že postupně neměl tolik příležitostí ukázat své kvality, ztrácel i svou platnost pro tým. Po zvážení všeho jsme se rozhodli umožnit mu, aby si hledal nové angažmá," konstatoval trenér Sparty.

Bývalému hráči Mladé Boleslavi, Heart of Midlothian nebo West Bromwich Albion také uškodily nepovedené kondiční testy, v nichž údajně patřil k nejhorším sparťanům. "Z jeho pohledu fyzické testy vydařené nebyly, ale rozhodující moment to nebyl. Samozřejmě to zapadlo do celkové mozaiky, kdy jsme si porovnávali všechna pro a proti," dodal Lavička.

Čtěte také: Sparta remizovala se Žilinou a kouč Lavička chválil: Shala nezklamal