Vítěz a mistr Česka starších žáčků narozených vroce 1993 a mladších. Tým, který bude svou zemi reprezentovat na evropském finále mezi dvaceti nejlepšími kluby starého kontinentu. Tou vyvolenou jeVysočina Jihlava!


Právě 12. ročník tradičního turnaje Nike Premier Cup určil svého vyslance, kterému dal požehnání i trenér pražské Sparty Michal Bílek. „Přeju jim hodně štěstí. Pro mládež jsou podobné akce výborné. Když jsem byl žáček já, tak nic podobného nebylo. Proto jsem rád, že Sparta ktomu přispívá velkou měrou,“ vyslovil se kouč Letenských.


Kromě zážitku a dost možná i neopakovatelné radosti si vítěz zJihlavy odvezl ze Strahova od společnosti Nike materiální dar vhodnotě sto tisíc korun i kompletně hrazenou cestu na turnaj mezi dvacítku nejlepších v Evropě.


„Je to naprosto úžasný pocit,“ zářil čtrnáctiletý autor vítězné branky finále Martin Štancl, pro něhož to byl vůbec nejdůležitější gól vživotě.

Do finálové osmičky se probojovaly žákovská družstva prvoligových a druholigových klubů, jen Motorlet, který má muže vdivizi, patřil kvýjimce.

Výjimečné však byly i jeho výsledky.


Ve čtvrtfinále i shodně vsemifinále porazil na penalty jak Příbram, tak i Olomouc. A postavil se suverénní Jihlavě. Jenže.


„Kluci zJihlavy předváděli vážně nejkvalitnější fotbal. Zasloužili si to,“ uznal kouč vicemistra zMotorletu Jiří Škoda.


„Už jen účast na turnaji je pro nás úspěch,“ řekl před výkopem sekretář jinonického klubu Vladimír Kubert. Motorlet opravdu přijel bez ambic, neměl co ztratil. Možná proto se ukázal ve skvělém světle.


„Je to spodivem. Tenhle ročník patří u nás spíš k podprůměru, vlize žáků jsme dokonce předposlední. Tohle je opravdu úspěch a skvělá vizitka práce smládeží pro celý klub,“ nešetřil slovy chvály Škoda.

Konečné pořadí:

1) FC Vysočina Jihlava

2) SK Motorlet Praha

3) SK Slavia Praha

4) SK Sigma Olomouc

5) 1.FC Brno

6) FC Viktoria Plzeň

7) FC Hradec Králové

8) FK Marila Příbram