Ščasný po zápase v Bukurešti například řekl, že obránce Ondřej Zahustel zdaleka nedosahuje jarních výkonů a nigerijský útočník Kehinde Fatai je mimo, protože žádá vedení klubu o přestup.

„Má včerejší kritika hráčů na tiskové konferenci nyní vyznívá hloupě, ta odpověď byla vytržená z kontextu. Ztratili jsme formu a za to je vždy zodpovědný trenér," uvedl Ščasný v rozhovoru pro klubový web.

Sparta se musí poučit z chyb 

„Já ale odpovídal na otázku, zda mohla atypická příprava ovlivnit naši formu. Určitě ano. Já ale nechtěl hledat alibi. Chtěli jsme se zvednout, to se nepovedlo, a to je moje zodpovědnost," doplnil osmapadesátile­tý kouč.

Sparta naposledy hrála skupinu LM v roce 2005, v pátek se dozví jméno soupeře „alespoň" pro play off Evropské ligy, ve které v minulé sezoně překvapivě došla až do čtvrtfinále. Podle Ščasného se letenský tým musí snažit poučit z vlastních chyb. „Třeba z těch taktických, které jsme udělali v situacích, na které jsme se připravovali. Jsou opakované a musíme se jich dál vyvarovat," upozornil Ščasný.

Letenské čekají Teplice 

„Zadruhé, hráči, kteří nemají formu, na sobě musí dál pracovat a odpíchnout se dobrým výsledkem. Doufal jsem, že se to stane právě na Steaue, že například výsledkově zvládneme první poločas. Teď věřím, že se nám to povede v příštím zápase," přidal kouč, jehož svěřence v neděli čeká utkání druhého ligového kola v Teplicích.

Ščasný věří, že Sparta ještě v létě posílí, naopak Fatai by skutečně mohl odejít. „Pořád věřím, že příchody ještě nejsou uzavřené. Čekáme na Rosického, Kadlece nebo další posily, to je pravda. Každopádně, kdybyste se mě zeptali před čtrnácti dny, řekl bych, že v Bukurešti budeme hrát s Kennym (Fataiem) a Juldou (Julišem) v útoku, ale nakonec to vykrystalizovalo jinak," konstatoval kouč.

„Kenny doma se Steauou (1:1) nepodal v žádném případě výkon, který by odpovídal jeho parametrům. Sám navíc přišel s tím, že má výbornou nabídku a chtěl by přestoupit. Necítí se tu maximálně vytížený a hlavou už v tom zápase nebyl," dodal Ščasný.

Čtěte také: Sbohem, miliony. Sparta je zase na kolenou