"Bylo to dobře načasované. Ale zaplať pánbůh, že jsme postoupili a je jedno, kdo ten gól dá," řekl Frýdek. "Prožíváme euforii, jsme nadšení. Je to obrovský úspěch a chceme udělat ještě větší," přidal.

Sparta přijela do Ruska s náskokem 1:0 z domácího zápasu. "Proto jsme čekali, že na nás vlítnou a to se jim povedlo," řekl Frýdek k prvnímu poločasu, kdy si Krasnodar vypracoval několik velkých šancí. "Asi jsme měli trochu štěstí, ovšem to k fotbalu patří. Ale myslím, že jen o štěstí to nebylo, protože druhá půle už byla z naší strany dobrá," dodal.

Po přestávce totiž Sparta vyrovnala hru a díky gólům Lukáše Marečka a právě Martina Frýdka v rozmezí šesti minut se ujala vedení 2:0. "Změnili jsme rozestavení, tím se to asi nejvíc vyrovnalo. A když to bylo o přestávce bez branek, tak jsme si říkali, že nás dělí poločas od postupu. Jsem rád, že to vyšlo," uvedl.

Několik tvrdých soubojů

Ostrý vstup Krasnodaru odnesl v několika tvrdých soubojích. "Nebyl to pro mě jednoduchý zápas," prohlásil "otloukánek". "Vyhrálo se, takže je mi to jedno," řekl Frýdek, kterého dokonce po srážce s Pavlem Mamajevem museli ošetřovat lékaři.

"Byl to asi největší šrám a bolí mě to do teď, protože mám asi naraženou čelist," popsal Frýdek. "Myslím, že mě Mamajev trefil loktem do brady a asi mi trochu hnul pantem. Ale snad to bude dobrý," podotkl.

Sparta se jméno osmifinálového soupeře dozví krátce po příletu z Ruska do Prahy. "Už si nejde vybírat, ale chtěl bych nějaké zvučnější jméno. Rád bych se podíval do Anglie. Postoupily Manchester United nebo Liverpool, tak bych si přál jednoho z nich," prohlásil.

Čtěte také: Sparta září jako kdysi ve slavné sezoně. Teď chce do Anglie