Nejsledovanější fanouškovskou akcí se stal pochod sparťanských fandů Prahou. První hloučky se u domácího fotbalového chrámu na Letné začaly formovat už kolem poledního. Postupně se ukazovalo, že policejní upozornění týkající se zákazu používání pyrotechniky někteří jedinci nemíní brát zcela vážně.

Proti jednomu ze sparťanských fanoušků policie zasáhla hned u stadionu na Letné, odkud průvod vyšel. Další tři zadržela na Klárově a na Mánesově mostě a dva u stanice metra Želivského. Jeden z nich odpálil dýmovnici ve vestibulu stanice. „Použili nebezpečnou pyrotechniku v rozporu se zákonem," řekl Hulan.

Zranění nebyla vážná

Pochod šel přes Staroměstské náměstí na metro na Václavské náměstí, ze stanice Želivského pak opět pěšky do Edenu. Čtyři lidé z průvodu byli zraněni dělbuchem na Klárově.  Ukázalo se ale, že nešlo o nic dramatického: postačovala zdravotnická pomoc, kterou poskytli policisté z pořádkové jednotky. Deníku to řekla Jana Poštová z centrály pražských záchranářů. „Podle informací dispečinku jsme nikoho neodváželi – a záchranná služba tam ani nikoho neošetřovala," konstatovala.

Pochod fanoušků omezil automobilovou dopravu

Ve Vršovicích došlo i na omezení silniční dopravy. Před problémy táhnoucími se až do večera policie odpoledne varovala v sedmikilometrovém úseku ulic Vladivostocká, Kubánské náměstí, Vršovická, Bělocerkevská, U Slavie, U Vršovického hřbitova, Moskevská, Na Hroudě, Na Vrších, a Pod Altánem.

Kvůli očekávané návštěvě až 20 tisíc diváků policie předem hlásila, že může ve Vršovicích uzavřít některé ulice. Příznivce obou celků proto žádala, aby na stadion jeli raději posílenými spoji městské hromadné dopravy.