Roli jatečního skotu, který jde se sklopenými hlavami na porážku, nemilosrdně přisoudili svému třetiligovému soupeři v přípravě fotbalisté pražské Sparty. V obou sobotních vzájemných zápasech rozprášili nováčka ČFL Loko Vltavín výsledkem 9:0. I poločasy byly stejné, pět nula.

Ve druhém měření sil tygra s myší se předvedl v rudém dresu forvard Bonny Wilfried, jeho „nucený výsek soupeře“ v podobě šestigólové kanonády trval 52 minut.

Kdoví, třeba by se v dresu své rodné země Pobřeží slonoviny neztratil ani na probíhajícím Africkém poháru národů v Angole. V útoku po boku Drogby.

Má při takovém rozdílu ve výkonnosti význam takové zápasy hrát? Je to vůbec ještě příprava?

„Příliš poznatků z těchto utkání nelze vyvozovat,“ řekl jasně trenér Jozef Chovanec. Vůči soupeři ještě docela šetrná slova. Snad i proto, že oba kluby jsou z Prahy 7, jeden z Letné a druhý z Holešovic. Největší význam utkání pro Spartu? Nikdo se týden před odletem do za teplem Španělska nezranil.

„Já si zato myslím, že to určitě pro oba význam mělo. Pravda, čekal jsem tak čtyř až pětibrankové příděly, ne dvojnásobek. Ale náš tým zatím absolvoval dosud teprve hrubou přípravu, zatímco Sparta už týden trénuje s míčem. K tomu rozdíl v rychlosti, laciné góly a je z toho pak tohle. Nebudeme si z toho dělat zase moc těžkou hlavu,“ reagoval šéf „Lokády“ Josef Neuberg.

Vltavín přitom přezimuje v ČFL na 6. místě, jako nejlepší z pěti pražských týmů. V červenci těsně před sezonou hrál doma rovněž se Spartou až do 88. minuty 1:1 a nakonec prohrál 1:3 zásluhou dvou gólů koho jiného než Wilfrieda.

Chovancovi tentokrát chyběli zranění Lačný, Kalouda a Střeštík.

Do Španělska by mělo odcestovat 25 hráčů. Z uvedeného tria to ale stihne jen Lačný.

Chybět by neměli ani Pamič a navrátilec Sionko. Otázkou je zapojení exslávistického kapitána Brabce do přípravy. „Dokud nebude naším hráčem, nemá cenu o tom hovořit,“ sdělil Chovanec.

Ve čtvrtek čeká Spartu na Strahově další dvojzápas a soupeř by měl být už důstojnější: třináctý tým tabulky I. ligy z Českých Budějovic.

Sparta Praha – Loko Vltavín 9:0 (5:0)
Branky: 7. a 75. Žofčák, 9. a 83. Jirouš, 12. a 86. Folprecht, 27. Kušnír, 44. Jurdík, 51. Glaser.

Sestava Sparty: Švenger – Kušnír, Hušek, Řepka, Polom – Žofčák, Kucka, Folprecht, Glaser – Jirouš, Jurdík.

Branky: 18., 19., 44., 50., 67. a 70. Wilfried, 24. Kadlec, 32. Kuncl, 58. Vacek.

Sestava Sparty: Švenger (63. Mokrohajský) – Kuncl, Hoheneder, Hejda, A. Belaid – Holenda, Vacek, Kovba, Krejčí – Kadlec, Wilfried.