close Slavia vs. Barcelona v Lize mistrů. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in Červenobílá družina už si v tomto roce dokázala, že může sehrát důstojný part s fotbalovými veličinami. Parádní výkony proti Chelsea, Seville, Interu či Borussii jasně dokazují, že Slavii nelze zatracovat. „Dáme respekt stranou. Kdyby ne, mohli by jít na hřiště naše manželky,“ usmál se Trpišovský. Recept? Aktivní hra. „Když se bude hrát podle jejich not, tak moc šancí nebude. Snad jim vnutíme svůj styl,“ dodal.

Katalánský celek varuje i Španěl, který nastupuje v dresu Teplic, Manel Royo. „Presují velmi vysoko. V prvních dvaceti minutách může mít Barcelona problém s intenzitou jejich hry,“ uvedl. „Největší pozor si musí dávat na Stanciua, který je rychlý a skvělý technicky. Nebezpečný je i Olayinka,“ varoval také Royo.

Všechny tyto věty jen potvrzují, že sešívaní v Lize mistrů nepůsobí jako nějaký otloukánek, který by schytával samé debakly. Naopak i vyspělý fotbalový svět poznává umění party z Edenu, která chce doma body. „Do zápasu půjdeme na 200 procent a budeme chtít urvat nějaký bod,“ zmínil brankář Ondřej Kolář. Ten se musí důkladně nachystat na ofenzivní nájezdy střeleckých mágů Antoinea Griezmanna, Luise Suáreze, ale především největší superstar Lionela Messiho.

„Je výjimečný, jak hraje levou nohou. Na to se připravit ani nedá. Má ten překvapivý moment a vždy situace nějak vyřeší,“ zhodnotil jednoho z nejlepších hráčů světa. Podaří se slávistům ubránit argentinského šikulu a uzmout vysněné body? Jedno je jisté, zatracovat předem je nelze. Sešívaní mohou klidně opět očarovat fotbalový svět.