Jen v uplynulém ročníku postoupily do ČFL hned dva kluby, Loko Vltavín a po osmnácti letech také Motorlet. A naopak do divize přišli z pražského přeboru dva nové týmy, Přední Kopanina a Dukla B.

Co bude letos? Bude metropole pokračovat ve své úrodné sklizni?

„Už ne,“ domnívá se mnoho expertů. Naopak, postup do ČFL „hrozit“ tentokrát nebude, snad jen v případě, že by se remízový král z Horních Měcholup poučil a pravidelné jednobodové zisky přetavil v tříbodové. Kádr má na to dost zkušený a sehraný, ale to je optimistická vize.

Stejně jako představa, že by se vršovičtí klokani rozhodli dostat béčko do ČFL a výrazně by ho posilovali hráči z prvoligového kádru. A nebo ještě jinak, pokud by Admira navázala na své výtečné jarní výkony a pokračovala v bodovém velkosběru i na podzim.

Jaká však bude realita?

„Tentokrát už někdo z Pražanů určitě sestoupí,“ domnívá se František Mysliveček, trenér Uhelných skladů, které hrají v přeboru. Sextet pražských divizních týmů se bude chtít samozřejmě vzepřít této věštbě. Pokud se to nepodaří, svět se nezboří, jde jen o sport.

Spíš jde o to, aby se už pokud možno neopakovaly případy Sparty Krč, jež sice skončila třetí v ČFL, kvůli finančnímu kolapsu však musela vzít propřístě zavděk startem v přeboru.

Vizitky pražských divizních týmů

close zoom_in Admira má na co navázat

Kobylisy -Po podzimu byli na sestup, v jarní bilanci však skončili druzí hned za suverénem divize A Loko Vltavín. A celkově na vynikající čtvrté pozici. Kobyliská Admira, jež v červnu oslavila stoleté výročí, má teď jasný cíl: „Navázat na úspěšné jaro,“ potvrdil sekretář klubu Josef Vavruška. Pokud by se to podařilo, budou černobílí bojovat o postup do ČFL.

V lětě odešlo pět hráčů včetně střelce Müllera (9 branek). Naopak z Českého Brodu se vrátil Mičko, který tam dal během sezony deset branek. Další a pro Admiru již tradiční změnou je putování po divizních skupinách, po dvou letech se vrací do skupiny B.

„Chtěli jsme hrát skupinu B, být tam, kde není tolik pražských týmů. Těšíme se na nové soupeře. Doufám, že jsme se rozhodli správně a nebudeme na podzim tak neúspěšní, jako tomu bylo loni,“ uvedl trenér Karel Jeřábek.

V přípravě dosáhli Kobyliští velmi dobrých výsledků a brzy je prověří i druholigový Hradec Králové, s nímž se utkají ve 2. kole Poháru ČMFS.

FK ADMIRA PRAHA

Brankáři: P. Michal, Vaculka.
Obránci: Sailer, Kejha, Martinic, Mamurov, Jehlička, Jackl.
Záložníci: Kubice, Kurek, Vosický, Šimáček, Kocinger, Jan Kuče-ra, Štefan, D. Krulich
Útočníci: Mičko, Majer, Lhota, Hojdar.
Odešli: Tichai, Kolín, Vnouček, Müller, Kopřiva. Přišli: Vaculka (Volary), Mičko (Č. Brod), Jackl (Sparta), D. Krulich (Ovčáry), Štefan (vlastní dorost).
Realizační tým: trenér Karel Jeřábek, asistent František Peřina, vedoucí mužstva Jiří Kubice.

Meteor VIII se posílil o Čabalu

Libeň -Hrát pokaždé nejen na vítězství, ale i pro diváky. Pohybovat se ve středu tabulky a popřípadě i výš. Doplňovat kádr mužstva nadějnými hráči z vlastních řad. To je ideální představa libeňského Meteoru VIII pro nadcházející sezonu.

Tu předchozí si trochu pokazil až v závěru a coby nováček skončil v divizi A třináctý. Ještě že se mohl spolehnout na střeleckou jistotu Fíčka, jenž se stal s 20 góly králem střelců.

„Získáme-li do každé řady jednoho hráče, aby došlo ke zkvalitnění kádru i výkonů, můžeme myslet na splnění cíle hrát do pátého místa,“ řekl trenér Josef Jarolím. Posily dorazily, otázkou je, zda se prosadí. Jarolíma nyní doplní na lavičce další bývalý sparťanský záložník Ivan Čabala. „Jsou to rozdílné typy, oba by se měli vhodně doplňovat,“ věří sekretář klubu Pavel Stehlík.

Béčko Meteoru VIII postoupilo do I. A třídy, a tak už nebude mezi oběma týmy rozdíl tří, ale jen dvou soutěžních stupňů. Ve 2. kole poháru Fíček a spol. vyzvou prvoligovou Příbram.

FK METEOR PRAHA VIII

Brankáři: Caudr, Fajfrlík, Tichai.
Obránci: Daňhel, Zezula, Pasker, D. Hruška, Birhanzl, Němec, Bareš, Moc.
Záložníci: Blažek, Kasman, Nevím, Štefan, Omcirk.
Útočníci: Fíček, Nejepsa, Kóňa.
Odešli: Čmejla, Trnka. Přišli: Štefan (Sparta), Kóňa (Vyšehrad), Tichai (Velim), Fajfrlík (Sez. Ústí), Omcirk, Moc (oba Slavia).
Realizační tým: trenér Josef Jarolím, asistent Ivan Čabala, ve-doucí mužstva Pavel Stehlík.

Veterán Slezák mezi klokaní omladinou

Vršovice -Fanoušci Bohemians 1905 v hojném počtu plní vršovický ďolíček, béčko však zůstává poněkud stranou jejich pozornosti. Nyní by se to mohlo zlepšit, tým se vrací z Běchovic na hřiště Lokomotivy Vršovice.

Zlepší se i výsledky? Ony ale ani v minulé sezoně nebyly rozhodně špatné, mladíci skončili v divizi C šestí. „Trenér Pavel Medynský tu udělal obrovský kus nadprůměrné práce,“ pochválil svého předchůdce, jenž asistuje Pavlu Hoftychovi u áčka, „nový“ trenér Václav Hradecký. Ten v minulé sezoně vedl dorostence Bohemians 1905.

Diváky na zápasy béčka by měla nalákat i přítomnost 39letého útočníka Dalibora Slezáka, jenž bude hrajícím asistentem Hradeckého. Samozřejmě ostatní hráči budou téměř o polovinu mladší.

A strategie Hradeckého? „Dva roky v béčku a pak by měl mít hráč výkonnost směrem k A-týmu. Pokud ne, měl by odejít.“ Z prvoligového mužstva budou chodit hrát za béčko dva až tři fotbalisté.

BOHEMIANS 1905 B

Brankáři: Pařízek, Kamisch.
Obránci: Baubín, Brhlík, Kolísek, Hauer, Ježdík, Barros.
Záložníci: Gröbl, Himl, Pavlík, Císař, Květoň.
Útočníci: Slezák, Kavka, Šedivý.
Odešli: Busta, Engelmann, Ptáček. Přišli: Kamisch, Hauer, Šedivý (všichni dorost).
Realizační tým: trenér Václav Hradecký, hrající asistent Dalibor Slezák, vedoucí mužstva Jaroslav Kohout.

close zoom_in Hornoměcholupští v „céčku“ osiřeli

Horní Měcholupy -Jediným zástupcem metropole v divizi C budou v nové sezoně fotbalisté Horních Měcholup. Budou zde čelit přesile týmů z východních, severních a středních Čech.

„Ano, zůstali jsme v céčku sami. Bude to těžké už proto, že je zde pět nováčků. Naším cílem je však páté místo tabulky,“ uvedl sportovní ředitel Jiří Jindra a současně doplnil: „Nechceme, aby ani béčko hrálo coby nováček druhé housle v I. A třídě, a tak vlastně budeme honit dva zajíce najednou.“

Výhodou trenéra Romana Dubovčiho je rozhodně fakt, že mu vedení klubu udrželo stávající kádr pohromadě, přestože zájem o hráče v bíločerných dresech by byl. Ze základní sestavy odešel de facto jen záložník Velas, jenž se vrátil do Příbrami. Naopak z Kladna se vrátil Podskuba.

Zůstává osa týmu Janocsko – Musil – Buldra – Birma. Velkou předností týmu z Prahy 15, jenž na sebe v minulé sezoně upozornil třinácti remízami, by tak měla být sehranost.

SK HORNÍ MĚCHOLUPY

 • Brankář: Janocsko, Zajíček.
 • Obránci: Hradil, Rožánek, J. Musil, Böhm, T. Marc.
 • Záložníci: Vrabec, Podskuba, Buldra, Klír, Nykl.
 • Útočníci: Birma, Plachý, J. Marc.
 • Odešli: Velas. Přišli: Zajíček (Motorlet), Malík (Hostivař), Podskuba (návrat z Kladna).
 • Realizační tým: trenér Roman Dubovči, asistent Josef Moravec, vedoucí mužstva Petr Nykl.
 • close zoom_in

  U letiště nebude bodové rýžoviště

  Přední Kopanina -V 1. kole Poháru ČMFS sice podlehli Královu Dvoru, v divizi však domácí bodové výprodeje rozhodně nemají ve svém scénáři. Fotbalisté Přední Kopaniny, vítězové pražského přeboru, mají v plánu podrobněji si zmapovat první polovinu tabulky divize B. Té druhé se chtějí vyhnout.

  „Trénujeme denně, i když bude trvat tak pět kol, než si nová sestava sedne,“ uvedl trenér Pavel Mejdr, jenž hrával ligu za Plzeň.

  Tým, který má své sídlo u ruzyňského letiště, získal zajímavé posily, např. brankáře Uhříněvsi Jeřábka, jarního ostrostřelce Dukly B Sýkoru či Sedláčka (Čáslav, na jaře hrál za Krč). Otázkou je, kolik zápasů odehraje za A-tým dvojnásobný nejlepší pražský střelec Strnadel.

  FC PŘEDNÍ KOPANINA

  Brankáři: P. Jeřábek, Drahorád, Borský.
  Obránci: Busta, Šafr, Horák, Charvát, Beneš, Žáček, Záhorec.
  Záložníci: Buzek, M. Hašek, Houška, Honetschläger, Průša, Vyšata, Kratochvíl, Truhlář, Gerstner, Slaboch.
  Útočníci: P. Sedláček, S. Sýkora, Juckem, Strnadel.
  Odešli: Nedvěd, Janda a do B-týmu Strnadel. Přišli: P. Jeřábek (Uhříněves), Busta (Bohemians 1905), S. Sýkora, Šafr (oba Dukla), P. Sedláček (Krč), Záhorec (návrat ze zahraničí).
  Realizační tým: trenér Pavel Mejdr, asistent Daniel Vott, vedou-cí mužstva Josef Sojka.

  Dukla B má za sebou naprosté zemětřesení

  Dejvice -Jen útočník Günter Bittengel mladší a vedoucí mužstva Jiří Uldrich. Toť vše, co zbylo z jarního týmu Dukly B, přestože v přeboru obsadila druhé místo a dodatečně postoupila do divize.

  Trenérské kormidlo opustil bývalý kapitán reprezentace Jiří Němec, jeho místo zaujal Jaroslav Hynek, jenž dosud trénoval dorosty Olomouce a Ostravy. Většina hráčů ze současného kádru hrála ještě na jaře za dorost.

  Tým bude mít navíc mezinárodní charakter, jsou zde Bulhar Antipov, Srb Smiljanič a Chorvat Mrzljak. Věkový průměr? Necelých dvacet let! A mnozí znalci pražského fotbalu nevěří, že se s tímto kádrem Dukla B zachrání.

  „My se však chceme nejen zachránit, ale také předvádět kombinační a odvážný fotbal,“ sdělil Hynek, kouč, jemuž je 34 let. Přesto trénuje mládež už jedenáct let.

  DUKLA PRAHA B

  Brankář: Vácha.
  Obránci: Hrdina, Vladyka, Petrušek, J. Musil, Braus.
  Záložníci: Radosta, J. Kučera, Schulz, Říha.
  Útočníci: Antipov, Bittengel ml., Huňáček, Sklenář, Smiljanič, Mrzljak.
  Odešli: L. Kunt, Mück, Kovář, Mungenga, Nový, Šafr, T. Berger, Kozák, Uhlíř, S. Sýkora, Honka, Sdiri, Sokol. Přišli: Vácha, Hrdina, Vladyka, J. Musil, Radosta, Schulz, Huňáček, Sklenář (všichni dorost).
  Realizační tým: trenér Jaroslav Hynek, asistent Rostislav Kohoutek, vedoucí mužstva Jiří Uldrich.