Datum 16. června 2007 se zapíše do dějin klubu zlatým písmem. Již dopoledne si totiž zajistil B-tým Vyšehradu postup z I. A třídy do přeboru. Ve vzájemném utkání dvou adeptů na postup vyhrál gólem Vršeckého 1:0 na hřišti Unionu Vršovice.

Byl to zkrátka mimořádný den. Ale ne neplánovaný. Letos v září totiž budou „šemíci“ slavit sté výročí založení klubu. Úkol, který si sami dali, je splněn. Tím ale fotbalový život nekončí.

„Pamatuju už dva předchozí postupy Vyšehradu z divize do třetí ligy. Při tom prvním v roce 1982 jsem byl ještě jako hráč. Další byl před šesti lety. V obou případech se hned po roce spadlo zase dolů. A tomu se teď už chceme vyhnout,“ tvrdí úspěšný trenér Jiří Hruška.

Jeho předchozím angažmá byl první dorost Bohemians 1905. Odtud si také přivedl na hostování kvarteto Ježdík, Březina, Procházka, Djakov. První z nich před týdnem rozhodl „utkání roku“ s Klatovy (1:0).

Největší silou týmu však byla precizní defenziva, jíž vládl gólman Víšek (17 zápasů s nulou). Výraznou postavou byl i střelec Bošanský a další ofenzivní fotbalista Matuszny (dříve I. liga za Bohemians). „Prosazovali jsme se spíš atletickým a silovým než technickým, vybroušeným fotbalem,“ uvedl kormidelník.

Vyšehrad před touto sezonou téměř úplně obměnil kádr hráčů, což byla hlavně práce funkcionářského tria Dragoun – Zvonič – Voženílek. První dva přišli z Břevnova.

Ale po třech kolech byl tým Slavoje poslední. „Tehdy jsem mohl čekat odvolání,“ přiznal Hruška. Pak teprve nastala cesta vzhůru a kouč už nyní ví, že povede bílomodré i v ČFL. Příprava na ni začne 6. července.