K aktuálnímu vzestupu Slavoje paradoxně přispěl zánik jiného klubu, v ČFL působícího Dragounu Břevnov. Ten loni ukončil svoji činnost a jeho majitel a sponzor Pavel Dragoun „přestěhoval“ své aktivity právě na Vyšehrad. Vzal si s sebou nejen velezkušeného manažera Josefa Zvoniče, ale také spoustu hráčů, kteří tvoří základ současné vyšehradské party.

Po třech kolech ročníku 2006 byl přitom Slavoj v divizi A poslední, brzy se ale vzchopil a v památném jarním vzájemném souboji o postup zdolal doma Ježdíkovou brankou 1:0 Klatovy. Prakticky současně s tím si zajistilo i béčko „šemíků“ postup z I. A třídy do pražského přeboru. Suma sumárum, na takové úrovni vyšehradský fotbal dosud nikdy nebyl. Zasloužili se o to nejen Dragoun se Zvoničem, ale i další muži oddaní vyšehradskému fotbalu v čele s hrajícím prezidentem klubu Jaroslavem Klímou. Pánové Voženílek, Novotný, Hruška, Šefl, Vršecký, Plánička a další. Oslavy začaly už utkáním poháru ČMFS s Duklou a vrcholí během tohoto 8. a 9. září 2007.

8. zářízačíná program už v devět hodin ráno osmičlenným turnajem mladších přípravek „Pražská osma“. Dvě a půl hodiny po poledni se koná autogramiáda známých fotbalistů (Řepka, Horváth, Zelenka, Kincl, Švec, Vorel) a v 15.00 začíná miniturnaj osobností.9. zářídvě hodiny po poledni změří síly staré gardy, střetnou se domácí Vyšehrad a internacionálové ČR (J. Berger, I. Hašek, Z. Hruška, Chovanec, K. Jarolím, Knebort, F. Veselý atd.). Po zápase bude opět autogramiáda. Večer bude odtajněno jméno vyšehradské Osobnosti století.