Výběr Konga přijel prověřit kvality týmu kouče Miroslava Soukupa, jenž v červnu a červenci odcestuje na mistrovství světa v Kanadě. „Chtěli jsme hrát proti soupeři, kterého nebudeme příliš znát. Nevěděli jsme, v jakém rozestavení a sestavě Kongo nastoupí, a i přesto si s tím kluci poradili dobře,“ konstatoval po remíze 0:0 kouč. Reprezentace do dvaceti let právě absolvuje herní soustředění.

„Tento týden se připravujeme v Písku. Je to hodně o regeneraci. Stmelujeme se a dělá se parta,“ dodal s úsměvem kouč Soukup, jehož ovšem trápí i řada starostí. Především s nominací do Kanady. „Zatím nám chybí hráči, kteří mají velkou šanci být v základní sestavě. Marek Suchý, Marek Střeštík a Petr Janda. Navíc nám Baník neuvolnil Řezníka. Prostě zamítli jeho nominaci z toho důvodu, že je přetěžovaný. Budu trvat, aby celá věc byla předána disciplinární komisi,“ řekl nekompromisně trenér českých mladíků.

Jeho svěřenci sehrají s Kongem ještě jeden přípravný zápas. Od pěti hodin na trávníku v Příbrami. „V neděli mi ke štěstí chyběla jediná branka, díky níž jsme mohli vyhrát. Snad ve středu,“ uzavírá Soukup. (dh)